Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.30-18.00).

XXII niedziela zwykła

03.09.2023 r.

1.

Dzisiaj Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i jako nasza jesienna pomoc materialna - Bóg zapłać za ofiarność Waszą. Po sumie zmiana tajemnic Różańca Św. Poświęcamy dziś ziarno na zasiew na wszystkich Mszach Św.

2.

Dzieci i młodzież rozpoczyna Nowy Rok szkolny w poniedziałek – 04.09.2023 r. Na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Świętą dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej, Przedszkolaków z Rodzicami, Nauczycielami i Wychowawcami, Pracownikami. O godz. 9.00 będzie Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży, Rodziców i Nauczycieli Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych.

3.

W środę Adoracja o godz. 17.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza Św.

4.

W piątek święto Narodzenia NMP. Będzie również poświęcenie ziarna na zasiew.

5.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary w kopertach po 50 zł z podpisem od rodziny i numerem domu w przedsionku kościoła przez Radnych parafialnych na utrzymanie cmentarza na najbliższy rok. Bardzo wielka jest inflacja i zdrożały opłaty za wywóz śmieci w naszej Gminie. Ofiarodawcy będą zapisani w księdze darczyńców cmentarza. Bóg zapłać za składne ofiary i dbanie o czystość, porządek na cmentarzu. To piękne świadectwo naszej wiary w życie wieczne i szacunek względem tych co już odeszli od nas. Możemy się szczycić tym co widzimy i tym co robimy dla naszych zmarłych. O godz.18.50 na Plebani będzie spotkanie Rady Parafialnej.

6.

KSM Trzciana oraz Chór Cantus serdecznie zapraszają na koncert pieśni religijnych „Kto śpiewa, podwójnie się modli”, który odbędzie się za tydzień - 10.09. o godzinie 19.00 w naszym kościele. Przed koncertem zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 18.00.

7. Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Oazy które odbędzie się w najbliższą środę. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00. Spotkania będą odbywać się zawsze
w pierwszą i trzecią środę miesiąca. Serdecznie zapraszamy obecnych i nowych oazowiczów.
8. Na piątek na godzinę 18.00 zapraszamy młodzież z KSM. Zapraszamy także wszystkich chętnych aby dołączyć do tej grupy młodych ludzi, by przez modlitwę, wspólnotę i zabawę formować się i wspólnie spędzać czas. Spotkania będą odbywać się w każdy piątek wieczorem i rozpoczynają się Eucharystią.
9. W przyszłą środę 13.09.2023 odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów którzy w tym roku szkolnym pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18:00.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 2 do nr 10.
11. Na plakatach w gablocie są informacje Wspólnoty Dzieła Intronizacji Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów. Informacje o pielgrzymce do Ziemi Świętej i Rzymu w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
12. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w terminie 13-20 maja 2024 r. Wylot z Krakowa (cena ok. 5000).
13. Pielgrzymka do Rzymu w terminie 6-10 lutego 2024 r. Wylot z Rzeszowa – Jasionki (cena 2050 + bilet lotniczy).