2020.03.14: Ważne informacje związane z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego

Ważne informacje związane z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego

1. Wejście do kościoła tylko przez drzwi główne.
2. Msze święte będą o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00 dodatkowo o 13.30 i 15.30 (po Gorzkich Żalach).
3. Msze święte do 29 marca będą tylko recytowane.
4. Prosimy o:

• Zachowanie odległości między uczestnikami nabożeństw (przynajmniej 1,5 metr według zaleceń służb sanitarnych)
  • Maksymalna liczba uczestników liturgii nie może przekraczać 5 osób, dlatego będą też włączone głośniki na zewnątrz kościoła, jeśli by było więcej uczestników liturgii.
  • Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia będzie udzielana Komunia święta tylko na rękę przez jednego kapłana, dla tych, którzy chcą przyjąć w takiej formie.
  • Adorację krzyża przez głęboki skłon i pobożnie uczyniony znak krzyża, bez pocałunku i bezpośredniego kontaktu.
  • W tej wyjątkowej sytuacji zachęcamy do korzystania z dyspensy ks. Biskupa i korzystania z transmisji Mszy św., nabożeństw w telewizji i radio oraz do wspólnej modlitwy całych rodzin w domu.
5. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie, łączymy się z Wami wszystkimi w modlitwie. Jesteśmy też do dyspozycji w ważnych sprawach duszpasterskich.

komunikat
 Ważne komunikaty Kurii Rzeszowskiej