Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.40-18.00).

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022 r.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza Św. o godz. 15.40. Adoracja Krzyża dla młodzieży.
2. We wtorek i środę Rekolekcje Szkolne dla Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych. Plakat w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
3. W środę Adoracja, Nowenna, Msza Św.
4. Rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej w Trzcianie są połączone z Rekolekcjami Parafialnymi i rozpoczynamy ten święty czas od piątku do niedzieli. Prosimy o skorzystanie z tego przygotowania naszych serc do Świąt Wielkanocnych. Spowiedź wielkopostna będzie przed świętami, w kwietniu.
5. W piątek po Mszy Św. wieczornej wyruszy Piesza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa prowadzić będzie do kościołów: w Błedowej Zgłobieńskiej, Dąbrowej, Będziemyśla i Klęczan, do Trzciany. Długość trasa to 21 km, ok. 5 godzin marszu. Trasę pokonujemy w ciszy sami rozważając sobie stacje Drogi Krzyżowej. Należy zabrać latarki, coś do picia, elementy odblaskowe. Intencja tej Drogi Krzyżowej to: uproszenie potrzebnych łask na czas Rekolekcji Parafialnych i Szkolnych, o pokój na świecie oraz za poszkodowanych w wojnie na Ukrainie. Bardzo dziękuje za inicjatywę i poprowadzenie tej Pieszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Panu Jackowi Kawalcowi i Panu Tomaszowi Kopiec.
6. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego. Przypada 30 rocznica utworzenia naszej Diecezji Rzeszowskiej. Nasza Wspólnota Parafialna Drogą Krzyżową o godz. 16.30 rozpocznie Rekolekcje Parafialne i Szkolne. Następnie Msza Św. z nauką ogólną. Po Mszy Św. PEDK 2022.
7. W sobotę o godz. 7.00 Msza Św. z nauką ogólną; o godz. 9.00 msza Św. z nauką dla chorych; o godz. 11.00 Msza Św. z nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej; o godz. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną.
8. Najbliższa niedziela to tzw. niedziela „LAETARE”. Do południa Msze Św. z naukami ogólnymi a o godz. 15.00 Gorzkie żale z adoracją dla dzieci i Msza Św. na zakończenie Rekolekcji Parafialnych i Szkolnych. Dzieci zapraszamy na Gorzkie Żale i Msze Św.
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 70 do nr 72. Za Gaz przyszedł rachunek na 13 322,51 zł.
10. Do wieczności z naszej Parafii przeszła śp. Jadwiga Ciskał – Dobry Jezu...

Rekolekcje Wielkopostne w Trzcianie

Rekolekcje Wielkopostne Szkoła Podstawowa Trzcianie