Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.40-18.00).

I Niedziela Wielkiego Postu

06.03.2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Po sumie zmiana tajemnic Różańca Św.
O godz. 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym, stanową adoracją Krzyża dla kobiet. Potem Msza Święta. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Parafian. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Przypominamy, że przez cały Wielki Post w niedziele Mszy Świętej o godz. 17.00 już nie ma, bo jest bezpośrednio po Gorzkich Żalach ok. godz. 15.40.
W Wielkim Poście prowadzimy także intensywną pracę nad wzrostem naszej świętości, a jak podpowiada nam Chrystus w Ewangelii, bardzo w tym pomaga modlitwa, post i jałmużna. Dlatego zachęcamy do dobrowolnych wyrzeczeń i abstynencji oraz dawania jałmużny. Przy gazetach są skarbonki do wzięcia „Caritas” jako jałmużna wielkopostna dla każdej rodziny- rodzinne skarbonki, gdzie przez Wielki Post cała rodzina może oszczędzić, jako jałmużnę wielkopostną. Połowę z całości wszystkich skarbonek zostaje w parafialnym Caritasie, a połowę przeznaczona jest na Caritas Diecezjalny. Caritas Diecezjalna rozprowadza wielkanocne baranki w cenie 6 zł, paschałki w cenie 10 zł, a co nadto to na cele parafialnego Caritas. Prosimy o 1% na Caritas z podatku.
3. W poniedziałek spotkanie z bierzmowanymi na Plebani po wieczornej Mszy Św.; we wtorek zbiórka Ministrantów i Kandydatów na Ministranta po wieczornej Mszy Św. w kościele; w środę Adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszą Św., Oaza.
4. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta. Rano przed Mszą Świętą i wieczorem przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój świąteczny kościoła na Triduum Paschalne. Stanowa adoracja Krzyża dla mężczyzn.
Także w najbliższą niedzielę w całym Kościele Powszechnym i u nas także, organizowana jest zbiórka do puszek w ramach pomocy Dziełu „Ad Gentes”.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 49 do nr 57A.
Bardzo prosimy o modlitwę za Ukrainę i pokój na świecie.