Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.40-18.00).

VIII Niedziela Zwykła

27.02.2022 r.

1. Dziś puszka Caritas na Ukrainę pogrążoną wojną- Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
2. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) - Caritas w całej Polsce organizuje 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca).
3. W piątek, 4 marca, w liturgiczne święto św. Kazimierza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
4. W dniach 3 – 11 marca 2022 r. Nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
Biskup Ordynariusz udzielił błogosławieństwa dla inicjatywy „Modlitwa za kapłana”, którą w Diecezji Rzeszowskiej podejmuje wspólnota „Wojownicy Maryi”.
5. We wtorek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 na Plebani przymiarka alb dla tych, którzy szyją nowe lub przerabiają dla dzieci komunijnych.
6. W środę Adoracja, Nowenna. W środę wypada Popielec i rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia i abstynencji. W Środę Popielcową będą trzy Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 7.00, godz. 17.00 o godz. 19.00. Bardzo zachęcamy do udziału, aby z Bogiem rozpocząć ten święty czas naszego zbawienia i nawrócenia.
W Popielec wypada post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Dyspensy nie ma. Rozpoczynamy także czas modlitwy o trzeźwość naszych rodzin i całej naszej Ojczyzny
i kwartalne dni o ducha pokuty. W środę popielcową będzie składka na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary. Skarbonki wielkopostne i 1% dla Caritasu przy gazetach.
7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W piątek pojedziemy o godz. 8.15 do chorych. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a potem Msza Święta. Przed Mszą Świętą poranną i Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Pierwszo Sobotnie o godz. 16.15.
8. W najbliższą niedziele do południa Msze Święte bez zmian, a popołudniu o godz. 15.00 będą Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Potem bezpośrednio Msza Święta i stanowa adoracja Krzyża dla kobiet. W związku z nabożeństwem Gorzkich Żalów Mszy Świętej o godz. 17.00 w niedziele przez cały Wielki Post nie będzie. Popołudniowa Msza Św. będzie ok. godz. 15.40.
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary złożone w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 38 do nr 48.
10. Bardzo prosimy o modlitwę o pokój na świecie i ustanie wojny na Ukrainie.
11. Prosimy o posprzątanie grobów po ostatnich wichurach, gdyż jest dużo rozbitych lampionów i poprzewracanych kompozycji kwiatowych.
12. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 2 i 3 marca 2022 będzie czyścił i sprawdzał przewody kominowe – ogłoszenie w gablocie.