XXXI Niedziela Zwykła
31.10.2021 r.

1. Dziś umowna Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła – modlimy się za budowniczych, fundatorów i dobroczyńców tej naszej trzciańskiej świątyni. Wszystkim zaangażowanym w renowację tej świątyni i tworzących tej „Żywej Świątyni” składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziś zakończenie tegorocznych nabożeństw różańcowych- przed Nabożeństwem Różańcowym o godz. 16.15 rozdanie nagród dla dzieci. Zapraszamy jak najliczniej na Nabożeństwo Różańcowe.
2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze Święte bez zmian jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 1400 Msza Święta na cmentarzu za zmarłych i będzie procesja żałobna. Po Mszy Św. poświęcenie nowych nagrobków i pomników. Prosimy podchodzić do kapłanów i wskazać miejsce. Mszy Świętej o godz. 1700 już nie będzie. Taca ze Mszy Świętej na cmentarzu przeznaczona będzie na prace wykonywane na tym świętym miejscu. 1 Listopada do południa nasza młodzież z KSM-u będzie przy bramach cmentarza kwestować na rzecz własnej działalności, a panie z Caritasu będą kwestować do puszek w kościele na rzecz Schroniska Brata Alberta w Rzeszowie. Bardzo prosimy o życzliwe potraktowanie tej akcji naszej młodzieży i Caritasu. Przestrzegamy przy tej okazji, że nikt oprócz naszej młodzieży i Fundacji Brata Alberta z Rzeszowa nie otrzymał zgody na żadne kwestowanie na cmentarzu. Nie dawajmy się nabierać, gdyby pojawili się jacyś obcy.
3. Od niedzieli przez cały miesiąc listopad modlimy się za dusze naszych zmarłych poprzez udział w Eucharystii, przyjmowanie Komunii Świętej, wypominki i zyskiwanie odpustów. Przez miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny. Warunki to, po pierwsze: nawiedzenie kościoła, kaplicy, albo cmentarza, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Po drugie: wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego i przyjęcie w danym dniu Komunii Świętej. Dlatego codziennie będziemy spowiadać pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorową. Przez cały listopad zapraszamy codziennie na Mszę Świętą poranną, a na wieczornej będą modlitwy wypominkowe. Za dusze polecane w wypominkach każdej niedzieli listopada jest odprawiana Msza święta w koncelebrze o godz. 1100. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
4. Kartki z wypominkami prosimy składać do skrzynki przy Obrazie Miłosierdzia.
5. Najbliższa niedziela to pierwsza miesiąca. Po sumie Zmiana tajemnic różańcowych. Taca ze Mszy Świętych przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
6. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00; we czwartek WSP. Św. Karola Boremusza B.
7. Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W piątek od godz. 8.10 Ks. wikariusze pojadą po chorych, również chorych odwiedzanych przez Ks. Proboszcza. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Spotkanie Caritasu w kościele w środę. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą Św.
8. Planujemy 14.11.2021 r. (w niedzielę na sumie) poświęcenie i wręczenie książeczek dla dzieci komunijnych, a 08.12.2021 r. (wtorek o godz. 17.00) wręczenie medalików.
9. Spotkania z Radą Parafialną po wieczornej Mszy Św. w przyszłą niedzielę – zapraszamy wszystkich Radnych.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 290 do nr 300.
11. Wójt Gminy Świlcza ogłasza nabór do Gminnego Klubu Seniora w Trzcianie.
12. Zaproszenie kolejarzy i ich rodzin na Pielgrzymkę na Jasną Górę.