XVI niedziela zwykła
18.07.2021 r.

1. W środę 21 lipca wypada dzień naszej parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą codziennie przeprowadza każda parafia diecezji rzeszowskiej modląc się o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, w intencji Ojczyzny, Parafii, wszystkich rodzin, o powołania do stanu duchownego i w licznych intencjach osobistych. Zapraszamy jak najliczniej na godz. 16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Adorację Grupy Intronizacji NSPJ, a od godz. 17.00 osobista adoracja każdego z nas. O godz.18.00 zakończenie adoracji i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza Św. Zachęcamy, aby przez cały dzień wyciszyć się wewnętrznie i modlić się indywidualnie w rodzinach, w naszych domach.
2. Wspomnienia liturgiczne: w czwartek święto Św. Marii Magdaleny; w piątek święto Św. Brygidy – Patronki Europy; w sobotę WSP. Św. Kingi; w niedziele święto Św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
3. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. poświęcenie pojazdów i modlitwy za kierowców. Zbieramy datki na zakup środków transportu dla Polskich misjonarzy, akcja NIVA Polska: „jeden grosz za jeden kilometr” – Bóg zapłać za ofiary. Przeżywać będziemy Pierwszy Dzień Dziadków i Osób starszych z ustanowienia Papieża Franciszka. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 121 do nr 132.
5. Do wieczności z naszej Parafii odeszła śp. Stanisława Bułatek – Dobry Jezu....
6. Odpust Parafialny ku czci Św. Wawrzyńca 01.08.2021 r. (niedziela) zapraszamy wszystkich, którzy się wywodzą z Trzciany, czy też są związani w jakikolwiek sposób. Oczekujemy... Ze względu na pandemie Spotkania Rodzin nie będzie.