Uroczystość Najświętszej Trójcy
30.05.2021 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP; we wtorek WSP. Św. Justyna, M.; w środę święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę WSP. Św. Bonifacego, BM.
3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Ministrantów i Lektorów, Animatorów.
4. Obowiązkowe próby dla kandydatów do Bierzmowania we wtorek po Mszy Św. wieczornej i w sobotę o godz. 16.00.
5. W środę Adoracja i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Św. i spotkanie Oazy na Plebanii.
6. We czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Będą dwie Msze Święte. Prymaria o godz. 8.00, a suma będzie o godz. 10.00 z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy Nowa Droga. Zapraszamy do udziału jak najliczniej, a szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach i oczywiście dzieci najmłodsze ze swoimi rodzicami w paradzie strojów i dzwoneczków. Przy czwartym ołtarzu, będzie błogosławieństwo i rozwiązanie procesji. Do obsługi procesji zapraszamy naszych Strażaków z OSP Trzciana.
Składka z Bożego ciała na dokończenie ambony. Bóg zapłać za ofiary.
7. Od piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na Mszę Świętą, nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną wokół kościoła – szczególnie dzieci, aby przez swoją obecność i modlitwę jak najlepiej uczcić Pana Jezusa obecnego w Świętej Hostii. Pierwszy Piątek Miesiąca. Do chorych pojedziemy: Ks. Proboszcz od godz. 8.30, a Ks. Wikariusze od godz. 14.30.
8. W sobotę próba przed przyjęciem do grona Ministrantów dla kandydatów będzie w sobotę o 17.00. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.30.
9. Młodzież z KSM zaprasza w przyszłą niedzielę, w oktawie Bożego Ciała na Wieczór Uwielbienia Najświętszego Sakramentu, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Rodzinę Szkaplerzną w ramach swojego spotkania formacyjnego zapraszamy na adorację w niedzielę.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy rodziców i kandydatów do Bierzmowania. Trzeba będzie w środę odkurzyć i pozamiatać w kościele.
11. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna przed sumą.
12. Bierzmowanie 07.06.2021 w dwóch grupach.
13. Do wieczności odszedł śp. Marek Tłuczek – Dobry Jezu...