21.03.2021 r.

1. Dziś po południu o godz. 15.00 Gorzkich Żali i Msza Św. Od dzisiejszej niedzieli, zwanej w dawnej tradycji Niedzielą Czarną, na znak coraz głębszej pokuty i wnikania w Mękę Pańską zasłaniamy krzyże, które tak pozostaną do Wielkiego Piątku. Spowiedź pół godziny zawsze przed Mszą Św.
2. We wtorek egzamin dla drugiej grupy Kandydatów do Bierzmowania.
3. W środę Adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św., a w piątek przed Mszą Świętą Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zbiórka organizacyjna przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego dla wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów i animatorów będzie w środę 24-go marca po wieczornej Mszy św. w kościele.
4. W piątek Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i Msza Św.
5. Najbliższa niedziela to Palmowa. Na Mszach Św. będzie obrzęd poświęcenia palm o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 15.40. Młodzież z KSM zaprasza na Drogę Krzyżową o godz.19.00 w kościele. Będzie też transmitowana na parafialnym kanale YouTube.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 425, do nr 433. Dziękujemy za posprzątanie cmentarza.
7. W Sobotę zapraszamy na Msza Św. o godz.7.00 i EPDK. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia przygotowało inicjatywę Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Będzie on trwał od Uroczystości św. Józefa (19 marca) do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca). Zachęcamy do wzmożonej modlitwy w tym czasie. Szczegóły inicjatywy znajdują się na stronie www.pro-life.pl.
8. 21 marca, w środku Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Otoczmy te osoby, ich bliskich i opiekunów, naszą modlitwą, życzliwością i miłością.
9. W dniu 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia i Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Polecajmy Bogu w modlitwie sprawy obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz obrony prawdy historycznej o ofiarach i bohaterach II wojny światowej.