I Niedziela Wielkiego Postu
21.02.2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu i zakończenie naszych Rekolekcji Wielkopostnych. Dziękujemy Bogu za ten czas świętych ćwiczeń i Ks. Michałowi Kollkowi – Kapelanowi Wojska Polskiego za piękne ich prowadzenie – Bóg zapłać.
O godz. 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem rekolekcyjnym i stanową adoracją Krzyża dla kobiet. Potem Msza Święta. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Parafian. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Spowiedź będzie pod koniec marca.
2. Przypominamy, że przez cały Wielki Post w niedziele Mszy Świętej o godz. 17.00 już nie ma, bo jest bezpośrednio po Gorzkich Żalach ok. godz. 15.40. W Wielkim Poście prowadzimy także intensywną pracę nad wzrostem naszej świętości, a jak podpowiada nam Chrystus w Ewangelii, bardzo w tym pomaga modlitwa, post i jałmużna. Dlatego zachęcamy do dobrowolnych wyrzeczeń i abstynencji oraz dawania jałmużny. Przy gazetach są skarbonki do wzięcia „Caritas” jako jałmużna wielkopostna dla każdej rodziny- rodzinne skarbonki, gdzie przez Wielki Post cała rodzina może oszczędzić, jako jałmużnę wielkopostną. Połowę z całości wszystkich skarbonek zostaje w parafialnym Caritasie, a połowę przeznaczona jest na Caritas Diecezjalny. Caritas Diecezjalna rozprowadzać będzie w przyszłą niedzielę wielkanocne baranki w cenie 5 zł, paschałki w cenie 10 zł, a co nadto to na cele parafialnego Caritas. Prosimy o 1% na Caritas z podatku.
3. W poniedziałek święto Katedry Św. Piotra Apostoła; w środę Adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszą Św
4. We wtorek spotkanie o godz. 17.00 w kościele dla Kandydatów do Bierzmowania.
5. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta. Rano przed Mszą Świętą i wieczorem przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
6. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój świąteczny kościoła na Triduum Paschalne. Stanowa adoracja Krzyża dla mężczyzn.
Także w najbliższą niedzielę w całym Kościele Powszechnym i u nas także, organizowana jest zbiórka do puszek w ramach pomocy Dziełu „Ad Gentes”. z ofiar zebranych z tej okazji realizuje się wiele projektów w krajach misyjnych.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 374 do nr 384A.