VI Niedziela Zwykła
14.02.2021 r.

1. Dziś Św. Walentego. Druga niedziela miesiąca – składka rodzinna na ambonę. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na tace i konto bankowe.
2. Zbiórka kandydatów, ministrantów, lektorów i animatorów będzie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.
3. W środę Adoracja, Nowenna. W środę wypada Popielec i rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia i abstynencji. W Środę Popielcową będą trzy Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 7.00, godz. 17.00 o godz. 19.00. Bardzo zachęcamy do udziału, aby z Bogiem rozpocząć ten święty czas naszego zbawienia i nawrócenia.
W Popielec wypada post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Dyspensy nie ma. Rozpoczynamy także czas modlitwy o trzeźwość naszych rodzin i całej naszej Ojczyzny i kwartalne dni o ducha pokuty. W środę popielcową będzie składka na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary. Na Rekolekcjach zbierana będzie taca na rzecz Rekolekcji – Bóg zapłać. Skarbonki wielkopostne i 1% dla Caritasu przy gazetach.
Od piątku po południu każdego dnia do niedzieli rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy Was wszystkich, by dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych
4. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa na rozpoczęcie Rekolekcji, a potem Msza Święta. Przed Mszą Świętą poranną i Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W najbliższą niedziele do południa Msze Święte bez zmian, a popołudniu o godz. 15.00 będą Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Potem bezpośrednio Msza Święta i stanowa adoracja Krzyża dla kobiet oraz zakończenie Rekolekcji. W związku z nabożeństwem Gorzkich Żalów Mszy Świętej o godz. 17.00 w niedziele przez cały Wielki Post nie będzie. Popołudniowa Msza Św. będzie ok. godz. 15.40.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary złożone w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 354 do nr 373.
7. Grupa Intronizacyjna zaprasza w każdą środę o godz.16 na adoracje wynagradzające, na których modlą się o pokój i ratunek dla Polski. Pan Jezus obiecał w mistycznych objawieniach służebnicy bożej Rozalii Celakównie, że jeżeli Polacy dokonają Intronizacji Jego Najświętszego Serca w swoich sercach, rodzinach i parafiach to uratują Polskę i wiele innych krajów od całkowitej zagłady. W tym celu w całym kraju powstały wspólnoty dla Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca, których celem jest zorganizowanie aktów zawierzenia w poszczególnych parafiach.
Aby Trzciana mogła dołączyć do grupy parafii „zawierzonych” potrzeba, aby wierni włączyli się do tej ważnej w dobie ataków na kościół i nacierających muzułmanów na Europę akcji modlitewnej.

plakat rekolekcyjny