Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego
Niedziela Św. Rodziny

27.12.2020 r.

1. Dziś niedziela i święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Imieniny Ks. Bp Jana Wątroby – Ordynariusza Diecezji – polecajmy dostojnego solenizanta w modlitwie. Poświęcenie dziś wina.
2. W poniedziałek święto Św. Młodzianków, Męczenników. Msze Św. W dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.
3. We czwartek zakończenie Starego Roku. Msza Św. o godz.7.00 i 15.00 – połączona z Nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na które zapraszamy jak najliczniej wszystkich parafian i gości. Za udział można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W piątek Nowy Rok 2021. Obchodzimy go jako Uroczystość Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 17.00. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój na świecie oraz odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego. Za udział można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary złożone w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 282 do nr 289.
6. W tym tygodniu wypada piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą Św. W piątek pojedziemy do chorych od godz. 13.15,. W sobotę zapraszamy Rodzinę Szkaplerzną na godz.16.15, a po Mszy Św. spotkanie opłatkowe.
7. Kolęda w zmienionej formie w tym roku i zapraszamy Was Parafianie do kościoła o godz. 17.00 na Mszę Św. w Waszych intencjach i za zmarłych z Waszych Rodzin. Przynieście wodę to ją poświęcimy i będziecie mogli pokropić mieszkania oraz zabrać z kościoła modlitwa błogosławieństwa mieszkania oraz pamiątkowy obrazek kolędowy:
A) W poniedziałek 28.12.2020 – Strona Kmieca, Domy koło kościoła i Kolonia Wschodnia.
B) We wtorek 29.12.2020 – Nowa Droga, Zakolej, Dyndy, Kolonia Zachodnia, Domy z Dąbrowy.
C) W środę 30.12.2020 – Strona Zagrodnia i Ścieżki i tych, którzy nie dali rady wcześniej.
D) Z racji kolędy wierni tradycyjnie składają swoim duszpasterzom ofiary za pracę duszpasterską – najlepiej na tacę w kościele z podpisem na kopercie „ Kolęda”. Rodziny, które życzą sobie przyjąć Księdza indywidualnie w wyznaczonym terminie, będą mogły to uczynić po 04.01.2021 roku – umawiając się telefonicznie.
8. W Nowym Roku życzymy Błogosławieństwa Bożego, zdrowia, szczęścia, pomyślności - Szczęśliwego Nowego Roku 2021.