II Niedziela Adwentu
06.12.2020 r.

1. Dziś składka na cele diecezjalne – Bóg zapłać. Po sumie zmiana tajemnic Różańca Św. Jest możliwość zakupienia świec wigilijnych, stroików świątecznych i opłatków u Pana Organisty. Torby Miłosierdzia są przy gazetach. To także dzień szczególnego Świętego, Św. Mikołaja, który chce byśmy go naśladowali w dobroczynności. Dziś w sposób szczególny modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go też finansowo – ofiary do „puszek”. Bóg zapłać. Pudełka w sklepach „Caritasu” do piątku 18 grudnia będą. W sobotę 19.12.2020 Panie z Caritasu odwiedzą chorych i potrzebujących. Bóg zapłać za posługę.
2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek WSP. Św. Ambrożego, BD; we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nasz odpust ku czci Niepokalanej. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i suma o godz. 17.00 z poświęceniem medalików dla dzieci komunijnych, TABERNAKULUM, kinkietów i żyrandoli. O godz. 12.00 Godzina Łaski. Dziękujemy sponsorom i Wam Parafianie za hojność – Bóg zapłać.
3. W środę Adoracja i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Roratami i Mszą Świętą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian nr 248 do nr 265.
5. Strażacy w przyszły weekend odwiedzą Was z kalendarzami.
6. Dziękuje wszystkim, którzy przyczyniają się do pięknego przeżycia naszego odpustu parafialnego – Bóg zapłać.
7. Spowiedź Adwentowa będzie u nas w Parafii od 19.12.2020 pół godziny przed Mszami Św. Nie będzie obcych księży, dlatego prosimy o tym pomyśleć wcześniej.
8. Zachęcamy do udziału w Roratach i do pielęgnowania zwyczajów adwentowych!!!
9. W przyszłą niedziele przypada druga niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za ofiary. Dziękujemy Dobrym Ludziom za pomoc w zakupie kruszywa na przyszły parking i za wykonane prace na parkingu w piątek – Bóg zapłać.
10. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Jerzy Kawalec i śp. Stanisława Stawarz – Dobry Jezu...