XXXIII Niedziela Zwykła
15.11.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezji rzeszowskiej po raz kolejny organizuje zbiórkę żywności i środków czystości pod nazwą „Torba Miłosierdzia”, które zostaną wręczone potrzebującym z naszej Parafii. Można torby zabrać, napełnić i zostawić w kaplicy Matki Bożej w kościele. Dobroczyńcom dziękujemy. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane również Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża – 12 zł; mała – 5 zł. A co nadto będzie na potrzebujących w Parafii – Bóg zapłać. Na sumie wręczenie książeczek dzieciom.
2. Wspomnienia liturgiczne:
   - we wtorek WSP. Św. Elżbiety Węgierskiej;
   - w środę WSP bł. Karoliny Kózkównej Dz. M. Patronki Diecezji i KSMu.;
   - w piątek WSP. Św. Rafała Kalinowskiego;
   - w sobotę WSP Ofiarowania Najśw. Maryi Panny;
   - w środę Nowenna i Adoracja, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Najbliższa niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla i ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W Katedrze Rzeszowskiej o godz. 12.00 doroczne uroczystości Akcji Katolickiej i KSM-u są odwołane. U nas na sumie odnowienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 236 do nr 241a.
5. Nie z naszej winy przycina obraz na kamerze lub zabiera głos na YouTube (ciągłe aktualizacje), dlatego lepiej korzystać z drugiej możliwości.
6. Kancelaria czynna od Poniedziałku do Piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.40-18.00).