XXX Niedziela Zwykła
25.10.2020 r.

1. Dziś umowna Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła – modlimy się za budowniczych, fundatorów i dobroczyńców tej naszej trzciańskiej świątyni. Wszystkim zaangażowanym w renowację tej świątyni i tworzących tej „Żywej Świątyni” składamy serdeczne Bóg Zapłać.
2. W sobotę zakończenie tegorocznych nabożeństw różańcowych- po Mszy Św. Wieczornej rozdanie nagród dla dzieci. Zapraszamy jak najliczniej na Nabożeństwo Różańcowe. W sobotę po Mszy Św. Zbiórka Ministrantów i Lektorów.
3. W niedziele Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze Święte bez zmian jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 14.00 Msza Święta w Kościele. Mszy Świętej o godz. 17.00 już nie będzie.
4. Od niedzieli przez cały miesiąc listopad modlimy się za dusze naszych zmarłych poprzez udział w Eucharystii, przyjmowanie Komunii Świętej, wypominki i zyskiwanie odpustów. Przez miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny. Warunki to, po pierwsze: nawiedzenie kościoła, kaplicy, albo cmentarza, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Po drugie: wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego i przyjęcie w danym dniu Komunii Świętej.
Dlatego codziennie będziemy spowiadać pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorową. Przez cały listopad zapraszamy codziennie na Mszę Świętą poranną, a na wieczornej będą modlitwy wypominkowe. Za dusze polecane w wypominkach każdej niedzieli listopada jest odprawiana Msza święta w koncelebrze o godz. 1100. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
5. Kartki z wypominkami prosimy składać do skrzynki przy Obrazie Miłosierdzia.
6. Najbliższa niedziela to pierwsza miesiąca. Po sumie Zmiana tajemnic różańcowych. Taca ze Mszy Świętych przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 215C do nr 220.
8. Starajmy się nieść konkretną pomoc naszym kochanym zmarłym: przez zyskiwanie odpustów, przyjmowanie Komunii Św., wypominki miesięczne i roczne, naszą modlitwę. Zapraszamy codziennie wieczorem na modlitwy wypominkowe. Bardzo prosimy Was Parafianie o zachowywanie roztropności w czasie pandemii i o dbanie o zdrowie cielesne i duchowe. Zdrowia i sił oraz jak najszybciej normalności życzymy.