XIX Niedziela Zwykła
09.08.2020 r.
ODPUST PARAFIALNY

1. Dziś przeżywamy liturgiczny odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca. Składka rodzinna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na tace i konto bankowe. Kazania i uroczystą sumę będzie sprawował Ks. Wice Dziekan Stanisław Szeliga. Bóg zapłać za trud i posługę w naszej Parafii.
2. Wspomnienia liturgiczne:
w poniedziałek święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika - Patrona Parafii;
we wtorek WSP. Św. Klary; w piątek WSP. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, KM.;
w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – porządek Mszy Św. jak w niedzielę; na sumie poświęcenie więncy dożynkowych;
w piątek przed Mszą Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego;
w niedzielę Odpust parafialny w Rzeszowie osiedle w Bziance ku czci Św. Maksymiliana Kolbego.

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom i Radzie Liturgicznej za dekoracje kościoła, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 87 do nr 100.
4. Za ławkami są do nabycia: książka o Św. Wawrzyńcu i broszura.
5. Nie ma Spotkania Rodzin ze względu na pandemię.
6. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski zalecił, aby niedziela 16 sierpnia 2020 r. była Dniem Solidarności z Libanem. We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Rzeszowskiej, należy dodać w modlitwie powszechnej wezwanie w intencji ofiar tragedii w Bejrucie oraz przeprowadzić zbiórkę środków finansowych do puszek. Prosimy o pomoc Panie z Caritas Parafialnego.
7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom: Radnym Parafialnym i Panią oraz Panom za ogrom pracy przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia przy kościele – to był wielki trud, ale jest i efekt i też była to okazja sprawdzenia zaangażowania Parafian w dbanie o wspólne dobro – Bóg zapłać. Dziękuję Parafianom i Gościom za udział w Odpuście Parafialnym. Szczególnym podziękowaniem ogarniamy sponsorów i wszystkich zaangażowanych w prace czy to w kościele, czy na cmentarzu, czy przy Plebani, Paniom z Rady Liturgicznej, Strażakom z OSP Trzciana, LSO, właścicielom Piekarni „Marzenie”– Serdeczne Bóg Zapłać. Niech Bóg błogosławi, a nasz Patron Św. Wawrzyniec wyprasza potrzebne łaskami.