XVIII Niedziela Zwykła
02.08.2020 r.

1. Dziś możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Zmiana tajemnic po sumie.
2. We wtorek wyrusza 43 Piesza Pielgrzymka Rzeszowska do Częstochowy.
3. Wspomnienia Liturgiczne: we wtorek WSP. Św. Jana Marii Vianneya; w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę WSP. Św. Dominika.
4. W środę Adoracja, Msza Św. i Nowenna. W piątek przed Mszą Świętą poranną i wieczorową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek – spowiedź pół godziny przez cały tydzień. Skorzystajmy z Sakramentu pojednania przed odpustem parafialnym będzie dodatkowa Spowiedź w sobotę – od godz. 17.00 do 18.00. Do chorych pojedziemy w Pierwszy Piątek od godz. 8.15.
W przyszłą niedzielę liturgiczny obchód Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika – Patrona naszej Wspólnoty Parafialnej. Wszystkich zapraszamy i prosimy o poważne potraktowanie tej Uroczystości naszej. Uroczysta Msza Święta z procesją będzie o godz. 11.00. Zapraszamy naszych dzielnych Strażaków z sztandarem, z OSP w Trzcianie. Zapraszamy chętnych do pomocy w organizacji. Taca ze Mszy Świętych przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak i na bankowe konto parafialne na wszystkie inwestycję robione w Parafii. Przy odpuście będzie można nabyć książkę o Św. Wawrzyńcu w cenie 10 zł. Nie ma spotkania Rodzin.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian dwie kolejki od nr 70 do nr 86. Trzeba posprzątać obejście kościoła i parking. Kwiaty będą zakupione i ułożone.
7. Bóg zapłać ofiarodawcy nowej tablicy ogłoszeń na zewnątrz kościoła.
8. Składamy podziękowanie Panom z Rady Parafialnej i Parafianom oraz młodzieży z KSM i LSO za prace przy odnawianiu i malowaniu ogrodzenia wokół kościoła – Bóg zapłać. Podziękowanie składamy również ofiarodawcy urządzeń do czyszczenia ogrodzenia – Bóg zapłać.
9. W dniach 3-7.08.2020 w Trzcianie i Dąbrowie będą czyszczone przewody kominowe.
10. W dniach 22-23.08.2020 r. Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową do Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi i Lichenia. Koszt 250 zł. (Przejazd autokarem, obiado-kolacja, śniadanie, obiad, nocleg, bilety wstępu, ciepły posiłek w drodze). Zapisy do 15 sierpnia w zakrystii.