IV Niedziela Wielkiego Postu
22.03.2020 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi łacińska nazwę „Laetare”, tzn. niedziela radości. Dziś dodatkowa Msza Św. o godz. 13.30 – za Parafian. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym.
2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 28 rocznica utworzenia naszej diecezji rzeszowskiej. Adoracja, a po Mszy Św. Nowenna.
3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i Msza Św. Rano przed Mszą Świętą i wieczorem przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. Najbliższa niedziela to Pierwsza Męki Pańskiej, a dawniej zwana Niedzielą Czarną. Na znak coraz głębszej pokuty zasłaniamy wizerunki Chrystusa, aby tym mocniej wgłębić się w tajemnicę naszego odkupienia i zyskać obfite owoce nawrócenia.
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 329 do nr 340.
6. Prosimy o posprzątanie cmentarza.
7. Ze względu na koronowirusa nie będzie spowiedzi zbiorowych w dekanacie, lecz w Parafii, od tej niedzieli do świąt. Korzystajmy wg. uznania i jesteśmy do dyspozycji pół godziny przed ranną Mszą Św. oraz pół godziny przed wieczorną i po wieczornej do godz. 19.00. Po Mszy Św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do indywidualnej Adoracji, a o godz. 19.00 będzie Różaniec odmawiany. Prosimy o zachowanie wszelkich przepisów państwowych i naszych diecezjalnych oraz parafialnych (szczególnie 50 osób w kościele). Pamiętajmy o starszych, chorych i potrzebujących – pomagajmy jak tylko możemy. Jesteśmy do dyspozycji. Życzymy Wam Parafianie i Goście dużo zdrowia i sił na ten czas. Niech Bóg Wam błogosławi i strzeże Was.