IV Niedziela Adwentu
22.12.2019 r.

1. W poniedziałek od godz.8.20 pojedziemy z Komunią Św. do chorych. Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00.
2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta będzie tylko o godz. 7.00. Wieczorem zasiądziemy w naszych rodzinach do stołu wigilijnego: odmówmy modlitwę, odczytajmy fragment Pisma Św. o Narodzeniu Chrystusa, łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, w radości spożywajmy wieczerze wigilijną przy pierwszej gwiazdce. Ogarnijmy miłością naszych bliźnich, zwłaszcza ludzi chorych, samotnych i potrzebujących. Pamiętajmy też o naszych zmarłych i zapalmy świece na ich grobach. Postu w Wigilię nie ma, ale zachęcamy do zachowania tradycji naszych ojców, którzy do wieczerzy pościli.
3. O północy Pasterką rozpoczynamy uroczysty obchód Świąt Bożego Narodzenia. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Poczętego Życia. W Dzień Bożego Narodzenia 25-go grudnia Msze Święte jak każdej niedzieli: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 17.00. Składka na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze Święte będą tylko do południa: 7.00, 9.00 i suma o godz. 11.00.
Na Mszach poświęcenie owsa na pamiątkę ukamienowania Świętego Szczepana. Taca ze Mszy Świętych przeznaczona jest na działalność Instytutu Teologiczno – Pastoralnego im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Bóg zapłać za ofiary.
5. W piątek i sobotę Msza Św. tylko rano o godz. 7.00. W piątek święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina. W modlitwie pamiętamy o Ks. Bp Janie Watrobie w dniu Jego imienin. W sobotę święto Św. Młodzianków Męczenników.
W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
6. Bóg zapłać Parafianom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożone ofiary, a na następny tydzień prosimy Parafian od nr 215 c do nr 220. Bóg zapłać: Panu Rafałowi; Paniom z Rady Liturgicznej, ofiarodawcom choinek i tym wszystkim, którzy przyczynili się do udekorowania naszej świątyni na uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia. Bóg zapłać ofiarodawcom i Parafialnemu Caritas za piękną pomoc ludziom starszym i potrzebującym. Życzymy dobrego tygodnia i pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Parafianom i Gościom.
7. Kolęda w tym tygodniu: W piątek 27.12.2019 rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii, potocznie zwaną kolędą. Chcemy się z wami spotkać w waszych rodzinach i razem pomodlić w waszych intencjach, poświęcić mieszkania i porozmawiać na interesujące was i nas tematy. Z racji kolędy wierni tradycyjnie składają swoim duszpasterzom ofiary za pracę duszpasterską – najlepiej na tacę w kościele z podpisem na kopercie „ Kolęda”. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogą przyjąć Księdza w wyznaczonym terminie, będą mogły to uczynić po 03.01.2020 roku.

WIZYTA DUSZPASTERSKA W PARAFII TRZCIANA

27.12.2019 r. - Piątek (od 9.00 do 21.00)

1. Domy za koleją od nr 262 do nr 232 (Weglomat – Nowe Osiedle) – Ks. Stanisław
  2. Domy na Dyndy, Pole Golfowe i od Bratkowic do Stacji PKP - Ks. Mateusz
  3. Strona Zagrodnia od Słotwinki w dół Ks. Marek - do godz. 16.00
  4. Strona Zagrodnia od E 4 do góry – Ks. Proboszcz – do godz. 16.00.

28.12.2019 r. - Sobota (od 9.00 do 20.00)

1. Kolonia Zachodnia od krzyżówki z Nową Drogą w stronę Sędziszowa (nr 322 ) - (Ks. Stanisław)
  2. Kolonia Zachodnia od torów do E 4 (Ks. Mateusz)
  3. Ścieżki od góry (nr 422) do połowy Ścieżek. (Ks. Marek). UWAGA – przerwa w kolędzie od godz. 12.00 do godz. 15.00