I Niedziela Adwentu
01.12.2019 r.

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny okresem Adwentu, który „jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana”. Z tej racji zachęcamy do gorliwszej modlitwy, pobożności, trzeźwości, czynienia dobrych uczynków i postanowień. Caritas parafialna rozmieściła w punktach sprzedaży całej wsi pudła, do których spełniając uczynki miłosierdzia, będziecie mogli coś dla bliźnich w potrzebie ofiarować na zbliżające się święta. Bóg zapłać właścicielom sklepów, że przyjęli te pudła i prosimy o godną opiekę nad nimi.
Jak każdego Adwentu rusza przez Polskę akcja charytatywna „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” w formie zakupu świec na stół wigilijny. W naszym kościele są rozprowadzane w przyszłą niedzielę i następną przez Caritas Parafialny. Świece duże są po 12 zł, a małe po 5 zł. Każda nad wyszka jest to pomoc dla naszego Caritasu Parafialnego. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne – Bóg zapłać. Na Mszy Św. o godz. 7.00 i godz. 9.00 występują goście z Ukrainy.
2. Od jutra rano o godz. 7.00 odprawiać będziemy Roraty. Wieczorem Msza św. o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w Roratach szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną i Was wszystkich Parafian. Dzieci przynoszą ANIOŁKI i SERDUSZKA PAPIEROWE Z POSTANOWIENIAMI Adwentowymi, które będą zdobić choinkę „Mój dar dla Jezusa”.
3. W środę Adoracja i Nowenna, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W środę spotkanie Caritasu na Plebani. Zbiórka ministrantów, Lektorów, Animatorów i Kandydatów oraz Oazy i KSM wyjątkowo w piątek po Mszy Św. wieczornej.
4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W sobotę o godz. 15 00 Msza Św. dziękczynna w 20-lecie powstania oddziału KSM-u w naszej Parafi i zapraszamy wszystkich byłych KSM i sympatyków. Nabożeństwo Pierwszo Sobotnie o godz. 16.15.
5. W przyszłą niedzielę (08.12.2019) wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - nasz odpust parafialny. Mszę Św. jak w każdą niedziele, a suma odpustowa o godz. 11.00 z oprawą muzyczną naszej Scholii. Zapraszamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia odpustu wraz z poświęceniem medalików dla dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej na sumie. Po Mszach Św. będzie przyjęcie do Szkaplerza. Nie będzie Wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 9.00.
6. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby inwestycyjne parafii- Bóg zapłać.
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 181 do nr 197.
8. W II niedzielę Adwentu, 08 grudnia br. obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie.

Z czasem adwentu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zwyczajem naszych ojców, składamy Wam życzenia, których symbolem są opłatki. Pójdzie do Was z nimi nasz organista Pan Łukasz Adamus. Z tej okazji wierni zawsze składali ofiary na rzecz utrzymania swojego Organisty. Wierzymy, że i w tym roku będzie tak samo, dlatego prosimy o gościnne i życzliwe przyjęcie Pana Łukasza. Bóg zapłać za składane ofiary. W tym roku Pan Organista pójdzie z opłatkami: 2 grudnia (Wtorek) od godz. 9 – Strona Zagrodnia od Państwa Lip do Państwa Chmaj 3 grudnia (Środa) od godz. 9 – Strona Kmieca od Państwa Wilk do Pani Zofii Piątek 4 grudnia (Czwartek) od godz. 9 – Podlas i Zakolej do torów 5 grudnia (Piątek) od godz. 9 – Kolonia Zachodnia i Rodziny z Dąbrowy.