III Niedziela Wielkanocna
30.04.2017 r.

1.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny – teksty siglii przy gazetach.

2.

Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w niedzielę i święta będą o godz. 17.30, a w dni powszednie o godz. 18.00 i Msza Św.

3.

We wtorek WSP., Św. Atanazego; w środę Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 11.00 nałożenie Szkaplerza. Na sumę zapraszamy naszych strażaków z OSP w Trzcianie, by przez wstawiennictwo Św. Floriana upraszać potrzebne łaski; w sobotę święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4.

W środę po Mszy Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek o godz. 16.00 próba dla dzieci komunijnych, a po Mszy wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów.

5.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Do chorych pojedziemy w piątek od godz. 8.10. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.

6.

W piątek przed Mszą Świętą poranną i wieczorem przed nabożeństwem majowym Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7.

W sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. i później będzie majówka połączona z Nabożeństwem Fatimskim. Różaniec na procesji fatimskiej. Należy przynieść świece czy lampiony. Spotkanie formacyjne dla Rodziny Szkaplerznej w drugą sobotę miesiąca.
8. Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Na sumę zapraszamy Bierzmowanych i Rodziców.
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian z nr 70 do nr 72.
Wójt Gminy Świlcza zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich jubilatów – par małżeńskich, którzy w 1967 roku zawarli związek małżeński lub w latach wcześniejszych, a nie otrzymali medalu „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, by zgłaszali się osobiście lub telefonicznie do Urzędu Stanu Cywilnego w Świlczy w sprawie złożenia wniosku o nadanie medali.
Nr telefonu USC – 17 86 70 140

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich animatorów Bractwa i ich zastępców będzie miało miejsce w Domu Pielgrzyma w Czernej 12-14 maja 2017 r. Jest ono obowiązkowe – wynikające ze Statutu Bractwa. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej (wtorek 11.00-16.00). Koszt 140 zł.

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.