XVII Niedziela Zwykła

1. Wspomnienia liturgiczne:
w poniedziałek WSP. Św. Marty;
w środę WSP. Św. Ignacego z Loyoli;
w środę po Mszy Świętej wieczorowej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Adoracja;
w czwartek WSP. Św. Alfonsa Marii Liguoriego;
w piątek możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”;
w niedziele wyrusza 42 Piesza Pielgrzymka Rzeszowska do Częstochowy. WSP. Św. Jana Marii Vianneya;
w piątek przed Mszą Świętą poranną i wieczorową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – spowiedź pół godziny przez cały tydzień. Skorzystajmy z Sakramentu pojednania przed odpustem parafialnym będzie dodatkowa Spowiedź w sobotę – od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza Św. I Nabożeństwo Fatimskie. Do chorych pojedziemy w Pierwszy Piątek od godz. 8:15.

W przyszłą niedzielę liturgiczny obchód Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika – Patrona naszej Wspólnoty Parafialnej. Wszystkich zapraszamy i prosimy o poważne potraktowanie tej Uroczystości naszej. Uroczysta Msza Święta z procesją będzie o godz. 11.00. Zapraszamy naszych dzielnych Strażaków wszystkich z sztandarem, z OSP w Trzcianie. Zapraszamy chętnych do pomocy w organizacji. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic po sumie. Taca ze Mszy Świętych przeznaczona jest na cele diecezjalne. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak i na bankowe konto parafialne na wszystkie inwestycję robione w Parafii. Przy odpuście będzie można nabyć książkę o Św. Wawrzyńcu w cenie 10 zł. Od godz. 15.30 zapraszamy na plac przy Plebanii, gdzie odbędzie się Spotkanie Rodzin. Najpierw dla dzieci, a następnie dla wszystkich Parafian i miłych Gości.
2. W czwartek po Mszy Św. wieczorowej spotkanie wszystkich ministrantów i Lektorów – obowiązkowo.
3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian dwie kolejki od nr 425 do nr 455. Trzeba posprzątać obejście kościoła i parking. Kwiaty będą zakupione i ułożone.
4. W tym tygodniu będzie trzeba uporządkować cmentarz.
5. Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie serdecznie zaprasza na Turniej Sołectw, który odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 16.00 na Stadionie Sportowym w Woliczce. W programie konkurencje sportowe sołectw, program artystyczny, zabawa ogrodowa. Serdecznie zapraszamy.
6. 2 sierpnia 2019 obok Urzędu Gminy możliwość badań mammograficznych od godz. 9.00 do 17.00. Szczegółowe informację na plakacie i stronie gminy.