XVI Niedziela Zwykła
21.07.2019 r.

1. Dziś po wszystkich Mszach Św. poświęcenie pojazdów i modlitwy za kierowców. Zbieramy datki na zakup środków transportu dla Polskich misjonarzy, akcja NIVA Polska: „jeden grosz za jeden kilometr” – Bóg zapłać za ofiary.
W poniedziałek 22 lipca wypada dzień naszej parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą codziennie przeprowadza każda parafia diecezji rzeszowskiej modląc się o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, w intencji Ojczyzny, parafii, wszystkich rodzin, o powołania do stanu duchownego i w licznych intencjach osobistych. Zapraszamy jak najliczniej na godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja każdego z nas.
O godz.18.00 zakończenie adoracji i Msza Św. Zachęcamy, aby przez cały dzień wyciszyć się wewnętrznie i modlić się indywidualnie w rodzinach, w naszych domach.
2. W poniedziałek święto Św. Marii Magdaleny; we wtorek święto Św. Brygidy – Patronki Europy; w środę WSP. Św. Kingi; we czwartek święto Św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; w piątek WSP. Św. Joachima i Anny – modlimy się za rodziców; W środę po Mszy Świętej wieczorowej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Adoracja.
3. W sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Lublina.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w tym tygodniu Parafianką, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 412 do nr 424.
5. Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie serdecznie zaprasza do Bratkowic na koncert w ramach 18-go Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.
W koncercie wystąpią: Zespół Mazury z Brazylii oraz międzynarodowy Zespół Miodula, który tworzą osoby z siedmiu krajów świata. Nie zabraknie także grup gospodarza.
Koncert odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 17.30 na Stadionie Sportowym w Bratkowicach.
W tym roku przypada 50-lecie pierwszego festiwalu.
Odpust i Spotkanie Rodzin 04.08.2019 (niedziela) zapraszamy wszystkich, którzy się wywodzą z Trzciany, czy też są związani w jakikolwiek sposób. Oczekujemy.