Uroczystość Trójcy Świętej
16.06.2019 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. W poniedziałek WSP. Św. Alberta Chmielowskiego. Spotkanie po wieczornej Mszy Św. dla kandydatów na ministrantów.
3. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania w kościele.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Adoracja.
5. We czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Będą dwie Msze Święte. Prymaria o godz. 8.00, a suma będzie o godz. 10.00 z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy na Strone Kmiecą. Zapraszamy do udziału jak najliczniej, a szczególnie dzieci komunijne w swoich strojach i oczywiście dzieci najmłodsze ze swoimi rodzicami w paradzie strojów i dzwoneczków. Przy czwartym ołtarzu, będzie błogosławieństwo i rozwiązanie procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i zaangażowanie wszystkich mieszkańców Strony Kmiecej – jest to sprawa ważna i świadcząca o naszej wierze. Prosimy przygotować pojazd dla odwiezienia do kościoła Najświętszego Sakramentu i kapłanów.
Do obsługi procesji zapraszamy naszych drogich strażaków.

Składka z Bożego ciała na odnowę żyrandoli. Bóg zapłać za ofiary.
W Boże Ciało o godz. 19.00 w Rzeszowie w Parku Sybiraków, Osiedle Baranówka organizatorzy zapraszają na Koncert Piosenki Religijnej - „Jednego serca..”. Wstęp wolny.
Od piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na Mszę Świętą, nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną wokół kościoła – szczególnie dzieci, aby przez swoją obecność i modlitwę jak najlepiej uczcić Pana Jezusa obecnego w Świętej Hostii.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 347 do nr 353a. Trzeba będzie w środę odkurzyć i pozamiatać w kościele.
7. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna przed sumą.
8. Ogłoszenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świlczy – Prosimy o racjonalne korzystanie z wody szczególnie w godzinach od 15:00 do 21:00 i niepodlewanie trawników, ogródków, nienapełnianie basenów itp. Powodem jest problem z utrzymaniem odpowiedniego ciśnienia wody w sieci..