V Niedziela Wielkanocna
19.05.2019 r.

1. Dziś na sumie Pierwsza Komunia Święta dzieci z klasy III. Zapraszamy te dzieci i ich rodziny na Biały Tydzień. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza. Składka dziś na Radio Via – Bóg zapłać.
2. Ks. Proboszcz zaprasza w środę wszystkich Parafian na Mszę dziękczynną o godz. 18.00 w 25 rocznicę święceń kapłańskich. Po zakończonej Mszy Św. zaprasza do GCKSiR w Trzcianie na kolację wszystkich z grup parafialnych: Radę Parafialną, Radę Liturgiczną, Caritas, Chór „Cantus”, Rodzinę Szkaplerzną, Strażaków z OSP w Trzcianie, Myśliwych. Zaś Schola, KSM i Oaza będą miały spotkanie w innym terminie.
3. W piątek o godz. 16.30 w kościele próba dzieci z kl. IV przeżywających Rocznicę Komunii Św. Rocznica na sumie w przyszłą niedzielę. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 17.00.
4. W niedziele o godz. 9.00 oprawę Mszy Św. poprowadzi nasza Schola.
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Rodzicom dzieci komunijnych, a najbliższy tydzień prosimy rodziców rocznicowych.
6. GCK orasz Parafia Mrowla zapraszają na IX Ponadregionalny Konkurs Pieśni Maryjnej dzisiaj. O godz. 14.00 Msza Św. Konkurs, a po nim koncert zespołu Ave Maria z Hyżnego.

KOMUNIKATY KURII – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
  • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. Złożone ofiary proszę przekazać bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

• Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z Rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa w niedzielę 26 maja na Papieską Kremówkę z okazji Dnia Matki i Dziecka.  Rozpoczęcie uroczystą Eucharystią o godz. 12.15 w kościele Świętego Krzyża a następnie od godz. 14.00 festyn na Rynku.

• Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl

• W związku z 99. rocznicą urodzin Karola Wojtyły parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza w czwartek 23 maja o godz. 17.30 na Nowennę modlitewną a następnie na mszę św. pod przewodnictwem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego ob. łac. Po nabożeństwie będzie miało miejsce spotkanie wspomnieniowe o św. Janie Pawle II z udziałem arcybiskupa Mokrzyckiego.

• Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na XXIV Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się w dniu 22 maja br. o godz.18 w DD Tabor przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie.

• Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież w wieku powyżej 15 lat  na grę przygodową, która odbędzie się w dniu 1 czerwca w godzinach 8.30-18.00 w Tyczynie. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej www.oazowagraterenowa.pl

• Przypominamy o zapisach na Misyjne Wakacje w Budach Głogowskich. Szczególnie zapraszamy na III turnus dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Szczegóły na www.misje.rzeszow.pl

• W dniach 21-22 czerwca 2019 r. w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu” poświęcony zagadnieniom ochrony życia i leczenia niepłodności. Udział w kongresie jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja do dnia 31 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się w przesłanych plikach.

• Biuro Turystyczne „Pielgrzym” z Rzeszowa organizuje w terminie 12-22 stycznia 2020 r., a więc w okresie ferii zimowych dla województwa podkarpackiego, diecezjalną pielgrzymkę do Guadelupe i Meksyku. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą ofertą na stronie internetowej biura: www.e-pielgrzym.com Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 500 485 739 oraz 602 622 547

• W dniach 20-25 maja br. ze względu na prowadzone prace, korzystanie z parkingu kurialnego będzie niemożliwe.

• Przypominamy: 20 maja przypada 19. Rocznica konsekracji biskupa Jana Wątroby, składka z niedzieli (19 maja) przeznaczona jest na Katolickie Radio Via,

• Przesyłamy: plakaty z DD Tabor, plakaty „Caritas”, plakaty o odpuście i pielgrzymce dzieci komunijnych do Tarnowca, materiały formacyjne, plakaty o Centrum Edukacji Ekologicznej w Chmielniku, w formie elektronicznej: informację na temat IV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej, komunikat Rady Stałej KEP o wyborach, materiały o kongresie „Nauka w służbie życiu”