IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza
12.05.2019 r.

1. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Niedzieli Dobrego Pasterza i rozpoczyna w Kościele Świętym Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
2. We wtorek, tj. 14.05.2019 po Mszy wieczornej – spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Święto Św. Macieja Apostoła.
3. W środę, po Mszy wieczornej, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Adoracja.
4. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów, lektorów i animatorów. Święto Św. Andrzeja Boboli, KM, Patrona Polski.
5. W piątek o godz. 16.30 próba dzieci komunijnych w kościele.
6. W sobotę od godz. 8.30 – 9.00 spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
7. W przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia Św. na sumie.
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy rodziców dzieci komunijnych.
9. Przypominamy o składaniu wniosków na dopłaty unijne w naszej Gminie.
10. W naszej Parafii Pierwsza Komunia Św. – 19.05.2019; Rocznica Komunii – 26.05.2019; Procesja Bożego Ciała – 20.06.2019, tym razem pójdzie na Stronę Kmiecą.

KOMUNIKATY KURII – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
  • III Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Biblijną. Promocję XI Niedzieli Biblijnej, XI Tygodnia Biblijnego oraz Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego poprzez poinformowanie wiernych o ważności tych wydarzeń, poprzez rozdawanie wiernym na zakończenie Mszy św. niedzielnych otrzymanych sigli z fragmentami Ewangelii św. Jana i zachętę do ich czytania. Pod kościołami (zwłaszcza w Rzeszowie) w dniu 5 maja br. może pojawić się TVP Info w celu przeprowadzenia wywiadów z wiernymi na temat czytania Pisma Świętego i Niedzieli Biblijnej.

• Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej przesyła informacje dotyczące zapisów na wakacyjne rekolekcje dzieci i młodzieży. Są one również dostępne na stronie internetowej www.rzeszow.oaza.pl

• Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne „Wakacje z Bogiem 2019”. W tym roku planowane są cztery turnusy o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych. Szczegóły dotyczące turnusów i zapisów na stronie www.ramrzeszow.pl oraz na załączonym plakacie. Serdecznie proszę o ogłoszenie tych rekolekcji na ogłoszeniach parafialnych.

• Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu: "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI". Projekt adresowany jest do osób młodych od 18 do 25 roku życia, osób nieaktywnych zawodowo, nie pracujących, nie uczących się, także mających opóźnienia w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną. Projekt obejmuje zajęcia z doradcą zawodowym, kursy zawodowe ze stypendium i refundacją kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną, staże zawodowe. Dodatkowe informacje można uzyskać w jednostkach terenowych OHP w całym województwie lub z Podkarpacką Wojewódzką Komendą OHP w Rzeszowie, nr tel. 17/852-39-10 wew. 34, www.podkarpacka.ohp.pl