III Niedziela Wielkanocna
05.05.2019 r.

1. Dziś składka na Seminarium. Bóg zapłać.
2. W poniedziałek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
3. We wtorek tj. 07.05.2019 o godz. 16.30 próba w kościele dla dzieci komunijnych. Spotkanie na Plebani Caritas. Zapraszamy chętnych do pracy w Caritas Parafialnym.
4. W środę Uroczystość Św. Stanisława, BM, Patrona Polski. Po Mszy Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Adoracja.
5. W piątek przed Mszami Świętymi Koronka do Miłosierdzia Bożego.
6. Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian z nr 290 do nr 300.
8. Wójt Gminy Świlcza zapraszana bezpłatne szkolenie komputerowe w ramach projektu „Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Świlcza”. Szczegóły na plakacie i w Gminie.
9. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuję o składanie wniosków na dofinansowanie lasów. Informacja w gablocie.

KOMUNIKATY KURII – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
  • III Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Biblijną. Promocję XI Niedzieli Biblijnej, XI Tygodnia Biblijnego oraz Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego poprzez poinformowanie wiernych o ważności tych wydarzeń, poprzez rozdawanie wiernym na zakończenie Mszy św. niedzielnych otrzymanych sigli z fragmentami Ewangelii św. Jana i zachętę do ich czytania. Pod kościołami (zwłaszcza w Rzeszowie) w dniu 5 maja br. może pojawić się TVP Info w celu przeprowadzenia wywiadów z wiernymi na temat czytania Pisma Świętego i Niedzieli Biblijnej.

• Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej przesyła informacje dotyczące zapisów na wakacyjne rekolekcje dzieci i młodzieży. Są one również dostępne na stronie internetowej www.rzeszow.oaza.pl

• Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne „Wakacje z Bogiem 2019”. W tym roku planowane są cztery turnusy o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych. Szczegóły dotyczące turnusów i zapisów na stronie www.ramrzeszow.pl oraz na załączonym plakacie. Serdecznie proszę o ogłoszenie tych rekolekcji na ogłoszeniach parafialnych.

• Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu: "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI". Projekt adresowany jest do osób młodych od 18 do 25 roku życia, osób nieaktywnych zawodowo, nie pracujących, nie uczących się, także mających opóźnienia w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną. Projekt obejmuje zajęcia z doradcą zawodowym, kursy zawodowe ze stypendium i refundacją kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną, staże zawodowe. Dodatkowe informacje można uzyskać w jednostkach terenowych OHP w całym województwie lub z Podkarpacką Wojewódzką Komendą OHP w Rzeszowie, nr tel. 17/852-39-10 wew. 34, www.podkarpacka.ohp.pl