14.04.2019 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, a po sumie konkurs palm. W Katedrze Rzeszowskiej spotkanie modlitewne młodzieży diecezji Rzeszowskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym oraz Msza Święta.
2. Życzenia składają Ks. Biskupi, Seminarium Duchowne, Akcja Katolicka, Caritas. Panie z parafialnego Koła Caritas rozprowadzają chlebki, jako znak miłości i pojednania. Dochód przeznaczony jest na potrzeby charytatywne w naszej parafii. Bądźmy hojni dla tego dzieła Caritasu. Jak najliczniej dziś zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą świece albo znicze i zapalimy na grobach po Nabożeństwie. Program przygotowała i poprowadzi młodzież z naszego Koła Parafialnego KSM-u, Oazy i Scholii.
W Wielki Poniedziałek Msza Św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.
W Wielki Poniedziałek u nas Spowiedź Wielkopostna: od godz.10.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00, przerwa pół godzinna - od 16.30 do 18.00.
3. W środę po Mszy Świętej wieczorowej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Zbiórka wszystkich ministrantów, lektorów i animatorów we wtorek po Mszy Św. wieczornej – obecność obowiązkowa.
4. Czwartek, piątek i sobota – to Święte Triduum Paschalne.
  • Wielki Czwartek jest dniem pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. W Katedrze Rzeszowskiej nabożeństwo przeżywać będzie diecezjalna pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza. Zawiązanie wspólnoty o godz. 9.30.
  • Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie w naszym kościele o godz. 18.00. Potem przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Zachęcamy do modlitwy, adoracji indywidualnej.
  • Wielki Piątek, to dzień męki i śmierci naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa na krzyżu za nasze grzechy. Obowiązuje post ścisły. Dyspensy nie ma. Od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Starajmy się przychodzić do kościoła na adorację rodzinami i indywidualnie. Wykorzystajmy możliwie jak najowocniej ten dzień wyciszenia wewnętrznego i modlitwy oraz wsparcia prześladowanych Chrześcijan w Ziemi Św.
  • O godz. 9.00 będzie Droga Krzyżowa. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej pójdziemy do ludzi chorych i starszych ze spowiedzią i Komunią Świętą. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii. O godz. 17.45 początek Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku, a więc liturgia słowa, adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale i adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22.30. Za udział w adoracji Krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Szczególnie zapraszamy na godz. 20.00 na wspólną adorację, którą poprowadzi KSM, Oaza; o 21.00 Schola naszej Parafii i na godz. 22.00 na adorację chóru parafialnego „Cantus”.
  • Jak co roku, do adoracji zapraszamy naszych strażaków z OSP Trzciana.
  • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna będzie obchodzona tak jak w roku ubiegłym, według nowych przepisów liturgicznych, które zakotwiczone są we wczesno – chrześcijańskiej tradycji i rozpocznie się o godz. 20.00 Liturgią Światła ( przynosimy świece ), następnie będzie liturgia słowa, liturgia chrzcielna i Uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna z procesją rezurekcyjną trzy razy wokół kościoła.
    Składka na inwestycję w Parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  • W Wielką Sobotę od godz. 8.30 adoracja Pana Jezusa w grobie.
  • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele będzie o godz. 9.00 i o godz. 10.00. Na Maciejówce o godz. 9.30 i koło Cegielni o 9.45.
    Postu w Wielką Sobotę nie ma, ale jest zachęta, aby tradycją ojców zachować post do liturgii Wigilii Paschalnej. O godz.10.20 Adoracja Rodziny Szkaplerznej
    .
5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja rezurekcyjna wokół kościoła trzy razy i Msza Św. Msze Święte będą o godz.: 9.00, 11.00, 18.00. O godz. 9.00 oprawę liturgii poprowadzi Schola LAUDATO SI'.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy parafian w dwóch grupach: od nr 248 do nr 265 - na środę (kościół, plac, parking) i od nr 266 do nr 272a na sobotę. Przerwa Adoracji na sprzątanie od 12.00 do 13.00.
7. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze Święte będą tylko do południa. Wieczorówki nie będzie
8. Bóg zapłać Panią i Panom z Rady Liturgicznej za pięknie udekorowany nasz kościół i Strażakom za posługę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ADORACJĘ Pana Jezusa – Bóg zapłać.
9. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy wszelkiego dobra w przezywaniu Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus żyjący w nas i pośród nas obdarza obfitymi łaskami, pokojem i Miłością. Spokojnych i bardzo rodzinnych świąt. Szczęść Boże.

Spowiedź Wielkopostna w Dekanacie Rzeszów - Zachód - '2019

Lp.