VII Niedziela Zwykła
24.02.2019 r.

1. Dzisiaj i jutro jak było zapowiadane przeżywać będziemy w naszej Parafii Wizytację Kanoniczną Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Taka wizytacja odbywa się co pięć lat i ma na celu spotkanie się Pasterza diecezji ze swoimi wiernymi i kapłanami w ich życiu i pracy na co dzień oraz modlitwa w intencjach wspólnoty parafialnej.
2. Po Mszy św. o 9.00 ks. Biskup pragnie spotkać się z następującymi grupami: Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Liturgiczną Służbą Ołtarza, Szkolnym Kołem Caritas, Scholą LAUDATO SI i Oazą.
3. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Edwarda, a po niej spotkanie z Różami Żywego Różańca, Caritas, Radą Liturgiczną, Chórem Cantus, Rodziną Szkaplerzną, Radą Parafialną.
4. Po południu ks. Biskup odwiedzi chorych i rodziny naszej parafii.
5. O godz. 16.15 zapraszamy wszystkich Parafian do kaplicy na cmentarzu. Modlitwą chcemy objąć tych wszystkich, którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Proszę przynieść znicze. Następnie procesyjnie przejdziemy do kościoła na Mszę św. o godz. 17.00.
6. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. w intencji chorych i do południa Ksiądz Biskup spotka się najpierw o godz. 9.30 z uczniami i nauczycielami w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych. O godz. 10.30 odwiedzi Żłobek, a następnie o godz. 11.00 spotka się z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej.
7. O godz. 15.00 ks. Biskup spotka się z dziećmi i opiekunami świetlicy Caritas, a następnie zwizytuje kancelarię parafialną, Księdza proboszcza oraz Księży Wikariuszy w ich mieszkaniach.
8. O godz. 17.00 nastąpi uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, kto tylko może, aby nasza świątynia stała się tym wyjątkowym miejscem w tych dniach, gdzie w zjednoczeniu z naszym Pasterzem uwielbimy Wszechmogącego Boga, podziękujemy za otrzymane łaski i będziemy prosić o potrzebne nam osobiście i naszej wspólnocie dary.
9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
10. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszami Św. Jest to Pierwszy Piątek miesiąca. Do chorych z posługą sakramentalną pojedziemy od godz. 8.15, a ks. Damian od 12.30. Spowiedź przed poranną Mszą św. od 6.30, a przed wieczorną od 16.00. O godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo do NSPJ. Po Mszy św. spotkania duszpasterskie dla Oazy i KSM.
11. W Pierwszą Sobotę zapraszamy Rodzinę Szkaplerzną i wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Różańcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.15, następnie Msza św. i spotkanie formacyjne Rodziny Szkaplerznej.
12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary złożone w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 198 do nr 206.
13. Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary. Zmiana tajemnic Różańca Św. po sumie.
14. Sołtys zwołuje Zebranie Wiejskie w niedzielę 3 marca o godz. 12.15 w GCK.
15. Do wieczności z naszej Parafii odszedł: śp. Andrzej Szulc – Dobry Jezu...