I Niedziela Adwentu
02.12.2018 r.

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny okresem Adwentu, który „jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana”. Z tej racji zachęcamy do gorliwszej modlitwy, pobożności, trzeźwości i czynienia dobrych uczynków. Caritas parafialna rozmieściła w punktach sprzedaży całej wsi pudła, do których spełniając uczynki miłosierdzia, będziecie mogli coś dla bliźnich w potrzebie ofiarować na zbliżające się święta. Bóg zapłać właścicielom sklepów, że przyjęli te pudła i prosimy o godną opiekę nad nimi.
Jak każdego Adwentu rusza przez Polskę akcja charytatywna „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” w formie zakupu świec na stół wigilijny. W naszym kościele są rozprowadzane w tą i przyszłą niedzielę przez Caritas Parafialny. Świece duże są po 12 zł, a małe po 5 zł. Każda nad wyszka jest to pomoc dla naszego Caritasu Parafialnego. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne – Bóg zapłać.
2. Od jutra rano o godz. 7:00 odprawiać będziemy Roraty. Wieczorem Msza św. o godz. 17:00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w Roratach szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną i Was wszystkich Parafian. Dzieci przynoszą ANIOŁKI PAPIEROWE Z POSTANOWIENIAMI Adwentowymi, które będą zdobić choinkę „Mój dar dla Jezusa”.
3. W środę Nowenna i Adoracja, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. We wtorek spotkanie Caritasu na Plebani. Zbiórka ministrantów, Lektorów, Animatorów i Kandydatów w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Nasi Strażacy w przyszłą sobotę i niedzielę odwiedzą Was Parafianie z kalendarzem i życzeniami oraz w następny weekend. Dziś po godz. 13.00 przejadą nowym samochodem strażackim po naszej Parafii prezentując go nam wszystkim. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tego samochodu, tak potrzebnego naszej Ochotniczej Straży Pożarnej- Bóg Zapłać.
5. W przyszłą sobotę (08.12.2018) wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny- nasz odpust parafialny. Mszę Św. Roratnia o godz. 7:00 i suma odpustowa o godz. 11:00 i o godz. 17:00. Zapraszamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia odpustu wraz z poświęceniem medalików dla dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej na sumie. Po Mszach Św. będzie przyjęcie do Szkaplerza.
6. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby inwestycyjne parafii- Bóg zapłać.
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 57 b do nr 69.
8. W II niedzielę Adwentu, 09 grudnia br. obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie.
9. W czwartek 6.12.2018 będą wydawane jabłka na takich samych zasadach jak ostatnio w Trzcianie z placu GCKSiR od godz. 11:00.
10. Z czasem adwentu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zwyczajem naszych ojców, składamy Wam życzenia, których symbolem są opłatki. Pójdzie do Was z nimi nasz organista Pan Łukasz Adamus. Z tej okazji wierni zawsze składali ofiary na rzecz utrzymania swojego Organisty. Wierzymy, że i w tym roku będzie tak samo, dlatego prosimy o gościnne i życzliwe przyjęcie pana Łukasza. Bóg zapłać za składane ofiary. W tym roku pan Organista pójdzie z opłatkami:

OPŁATKI 2018 r.
I Niedziela Adwentu