XXIII Niedziela Zwykła
23.09.2018 r.

1. Od przyszłej niedzieli tak w dni powszednie jak i w niedziele Msze Święte wieczorem będą odprawiane o godz. 17.00 ( czas zimowy). Rano zostaje po staremu– o godz. 7.00. Nabożeństwo różańcowe 16.30. Ulega także zmianie czas dyżuru w kancelarii parafialnej, a mianowicie od godz. 17.40 do godz. 18.00.- od poniedziałku do piątku.
2. Wspomnienia liturgiczne: w środę Św. Kosmy i Damiana – otoczmy modlitwą naszego seniora Ks. Damiana;
w czwartek WSP Św. Wincentego A Paulo;
w piątek Św. Wacława; w sobotę Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Adoracja, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 400 do nr 411. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie cmentarza.
4. Zapraszamy młodzież z kl. VII SP i gimnazjum oraz starszą do wstąpienia do KSM-u. Spotkania są co piątek wieczorem po Mszy Św. Na spotkaniach jest modlitwa, zabawa, spotkanie ze Słowem Bożym, różne akcje charytatywne oraz poczucie wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
5. Zaczynają się kradzieże kwiatów i zniczy na cmentarzu oraz przebijanie kół u rowerów ministrantom. Prosimy o pomoc w ujęciu wandali.
6. Przypominamy: 12.X.2018 odbiór płodów rolnych przez Caritas, a w niedzielę 14 października przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. W przyszłą niedzielę specjalna składka w naszej diecezji na modernizację ośrodka „Caritas” w Myczkowcach. Bardzo prosimy o ofiarność na ten bardzo ważny cel – Bóg zapłać.
7. Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie oraz zarząd chóru „Cantus” ogłaszają nabór nowych członków do chóru „Cantus”. Działający w Trzcianie od ponad 80 lat chór jest mocno związany z nasza miejscowością i aby mógł dalej się rozwijać potrzebuje nowych członków. Zapraszamy osoby, które posiadają słuch muzyczny, dobre głosy i lubiące śpiewać na przesłuchanie do Domu Parafialnego w dniu 28 września 2018r. na godz. 20:00.
8. Sołtys zwołuje Zebranie Wiejskie w dn. 30.09.2018 w GCK w Trzcianie o godz. 12.15.
10. Do wieczności odeszły: śp. Halina Wróbel i Elżbieta Pietraszow – Dobry Jezu...