Niedziela Miłosierdzia Bożego
23.04.2017 r.

1.

Dziś druga Niedziela Wielkanocy w Kościele Świętym obchodzona jest, jako Uroczystość Miłosierdzia Bożego i Święto Caritasu . Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Można nadal ofiarować dary na Ukrainę dla Ks. Piotra. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Podczas dzisiejszej Eucharystii o godz. 15.00 Panie z Koła Parafialnego Caritas złożą na ołtarzu dary ofiarne: dar Parafialnego Oddziału i rodzinne skarbonki, które przez cały Wielki Post były okazją w rodzinach do składania ofiar na rzecz ludzi biednych. Bóg zapłać za dar ołtarza i Waszą ofiarność. Zapraszamy wszystkich byłych i obecnych członków Grupy Charytatywnej na Plebanie. Taca z dzisiejszych Mszy Świętych przeznaczona jest na Caritas Diecezjalny. Bóg zapłać za ofiary.

2.

W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy KSM i kandydatów do Bierzmowania do rozbiórki Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

3.

We wtorek święto Św. Marka Ewangelisty. W modlitwie polecajmy Ks. Marka. Po Mszy Św. wieczornej będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Bierzmowanie w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Bratkowicach – zbiórka w kościele o godz.9.30. Do naszego kościoła w Trzcianie zapraszamy Bierzmowanych i rodziców 7.05.2017 na Mszę Św. dziękczynną o godz. 11.00.

4.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.

W czwartek o godz. 16.00 próba dzieci komunijnych w kościele, a 28.04.2017 (piątek) od godz. 17.00- 19.00 odbiór alb komunijnych w Domu Parafialnym.

6.

W sobotę święto Św. Katarzyny ze Sieny. Po wieczornej Mszy Św. pierwsze spotkanie w kościele dla młodzieży przygotowującej się do małżeństwa – Kurs przedmałżeński.

7.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny.
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian 57 b do nr 69.
9. Jeszcze raz składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za pięknie przeżyte Święta Wielkanocne i wszystkim tym, którzy się do tego w jakikolwiek sposób przyczynili.
10. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Małgorzata Wąs – Dobry Jezu...
Wójt Gminy Świlcza zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich jubilatów – par małżeńskich, którzy w 1967 roku zawarli związek małżeński lub w latach wcześniejszych, a nie otrzymali medalu „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, by zgłaszali się osobiście lub telefonicznie do Urzędu Stanu Cywilnego w Świlczy w sprawie złożenia wniosku o nadanie medali.
Nr telefonu USC – 17 86 70 140

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich animatorów Bractwa i ich zastępców będzie miało miejsce w Domu Pielgrzyma w Czernej 12-14 maja 2017 r. Jest ono obowiązkowe – wynikające ze Statutu Bractwa. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej (wtorek 11.00-16.00). Koszt 140 zł.

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.