XIII Niedziela Zwykła
02.07.2017 r.

1. Pierwsza niedziela miesiąca. Taca na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary. O godz.7.20 z pod kościoła naszego wyruszyła Pielgrzymka Piesza do Niechobrza.
2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek Święto Św. Tomasza Apoistoła – imieniny Ks. Tomasza Aniesiewicza, Kapelana Wojska Polskiego – polecajmy Go w modlitwie; w czwartek WSP. Bł Marii Teresy Leduchowskiej; w sobotę WSP. Św. Jana z Dukli.
3. W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszami św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Piątek miesiąca. Do chorych pojedziemy w piątek od godz. 8.15. Chętnych zgłaszać w Zakrystii.
5. W przyszłą niedzielę składka rodzinna na nowe nagłośnienie – Bóg zapłać za ofiarność.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 137 b do nr 150.
7. Do wieczności odeszły z naszej Parafii: Śp. Edward Lip (pogrzeb w pn. godz. 14.00) i Śp. Czesław Dziedzic (pogrzeb we wtorek o godz. 16.00) – Dobry Jezu...
8. Parafia organizuję autokarową Pielgrzymkę do Wielkich Oczy, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca dn. 12.08.2017 ( sobota) i do Trzebini, Góry Św. Anny, Szczyrku, Żywca i Makowa Podhalańskiego w dn. 2-3.09.2017 r. Zapisy w Zakrystii.
9. W najbliższym tygodniu Gminne Centrum Kultury w Świlczy z siedzibą w Trzcianie organizuje I Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych podczas którego jako Gmina Świlcza będzie gościć zespoły ze Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski.
Festiwal rozpoczyna się w czwartek i potrwa do poniedziałku, w trakcie festiwalu zespoły zaprezentują się podczas dwóch koncertów w sobotę o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Trzcianie i w niedzielę na scenie plenerowej przy Domu Parafialnym w Trzcianie o godz. 16.30.
Niedzielny Koncert Galowy zespołów Folklorystycznych będzie początkiem obchodów 600-lecia Parafii Trzciana.
Patronat honorowy Festiwalu objął Wójt Gminy Świlcza.
Serdecznie zapraszamy.
Wójt Gminy Świlcza zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich jubilatów – par małżeńskich, którzy w 1967 roku zawarli związek małżeński lub w latach wcześniejszych, a nie otrzymali medalu „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, by zgłaszali się osobiście lub telefonicznie do Urzędu Stanu Cywilnego w Świlczy w sprawie złożenia wniosku o nadanie medali.
Nr telefonu USC – 17 86 70 140

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.