Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
04.06.2017 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość prosimy Ducha Świętego o potrzebne dary i owoce do dobrego, chrześcijańskiego życia. Kończy ta uroczystość OKRES WIELKANOCNY. Dziś po sumie zmiana tajemnic żywego Różańca i poświęcenie pomnika oraz stadionu sportowego. Polecajmy w modlitwie Ks. Neoprezbiterów, którzy dziś przeżywają swoje Prymicje. Dziś puszka na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie, a składka na cele diecezjalne – Bóg zapłać za ofiary.
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzony jak Święto NMP, Matki Kościoła. Będą Msze Święte: rano o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00 połączona z nabożeństwem czerwcowym.
3. We wtorek zbiórka dla kandydatów na ministrantów po wieczornej Mszy Św.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Spotkanie Caritasu na Plebani.
5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
6. W piątek przed poranną i wieczorową Mszą Świętą Koronka do Miłosierdzia Bożego.
7. W sobotę Dzień Świętości Kapłańskiej i Jubileuszu 25-lecia diecezji. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy Rodzinę Szkaplerzną na Różaniec, Mszę Św. i konferencję.
8. Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 101do nr 111 b.
10. Procesja na Boże Ciało pójdzie na Nową Drogę do Kolei. Prosimy o zorganizowanie czterech ołtarzy – myśl przewodnia to Eucharystia i hasło duszpasterskie: „Idźcie i głoście...”.
11. Dziękujemy Panu Kazimierzowi Poradzie za odnowienie krzyża na Słotwince i przy drodze do Dąbrowy figury Św. Jana Nepomucena – Bóg Zapłać.
12. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę parafialną- zapisy w Zakrystii.
Wójt Gminy Świlcza zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich jubilatów – par małżeńskich, którzy w 1967 roku zawarli związek małżeński lub w latach wcześniejszych, a nie otrzymali medalu „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, by zgłaszali się osobiście lub telefonicznie do Urzędu Stanu Cywilnego w Świlczy w sprawie złożenia wniosku o nadanie medali.
Nr telefonu USC – 17 86 70 140

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.