Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
28.05.2017 r.

1.

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po sumie Nowenna do Ducha Św. Przez cały tydzień wieczorem nowenna do Ducha Św. Dziś II Pielgrzymka Strażaków do Dębowca (rozpoczęcie o godz. 13.30).

2.

Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek WSP. Św. Urszuli Ledóchowskiej.
W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek Dzień Dziecka – po Mszach błogosławieństwo dzieci; w piątek Uroczystość Rocznicy Konsekracji Katedry Rzeszowskiej – postu nie ma; w sobotę WSP. Św. Karola Lwangi i Towarzyszy. W poniedziałek Kurs Przedmałżeński i spotkanie z Panią z Poradni Rodzinnej.

3.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z ostatnim nabożeństwem majowym.

4.

W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszami Św. Do chorych pojedziemy w piątek o godz. 8.15. W piątek przed Mszą Świętą poranną i wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.

W Sobotę Wigilia Zesłana Ducha Św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

6.

Najbliższa niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w polskiej tradycji zwaną Zielone Świątki i kończy się okres wielkanocny. Procesja na Boże Ciało na Nową Drogę do Kolei.

7.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodzicom dzieci rocznicowych , a na sobotę zapraszamy Parafian od nr 87 do nr 100. Trzeba przystroić bramę w zieleń.

Wójt Gminy Świlcza zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich jubilatów – par małżeńskich, którzy w 1967 roku zawarli związek małżeński lub w latach wcześniejszych, a nie otrzymali medalu „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, by zgłaszali się osobiście lub telefonicznie do Urzędu Stanu Cywilnego w Świlczy w sprawie złożenia wniosku o nadanie medali.
Nr telefonu USC – 17 86 70 140

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.