Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.30-18.00).

XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2024 r.

1. Dziś XXIV Dzień Papieski pod hasłem „ Ewangelia starości i cierpienia”. Młodzież z naszego oddziału KSM kwestuje na żywy Pomnik Św. Jana Pawła II do puszek przy drzwiach kościoła – Bóg zapłać Wam parafianie i Wam droga Młodzieży. Po wieczornej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z ulubionymi modlitwami Jana Pawła II – przeprowadzi Adorację nasz oddział KSM. Serdecznie zapraszamy. Bóg zapłać. Po Mszy Św. o godz. 9.00 i 11.00 będą sprzedawane kremówki papieskie przez Caritas Szkolny. Koszt kremówki 4.50 kosztował uczniów, a z naszej strony jest to ofiara na rzecz stypendiów. Dziś nie ma spotkania z Radą Parafialną. Na Mszach Św. dziś liczenie ludzi chodzących do kościoła i przystępujących do Komunii Św.
2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek WSP. Św. Teresy Od Jezusa Dz. D; we wtorek WSP. Św. Jadwigi Śląskiej, Z; we czwartek WSP. Św. Ignacego Antiocheńskiego. BM i 46 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową; w piątek święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Odpust w Mrowli. Dzień imienin naszego Pana Organisty Łukasza – polecajmy Go w modlitwach; W środę Adoracja, Różaniec, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza Św., a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W środę nie ma OAZA, w piątek KSM.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny – składka na misję. Bóg zapłać za ofiary.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 198 do nr 206.
5. Serdecznie gratulujemy uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbywa się u nas i dziękujemy za obecność w kościele i oprawę muzyczną Mszy Św. Bóg zapłać i zapraszamy za rok.
6. Prosimy o posprzątanie cmentarza. Dziękujemy za pomoc na rzecz Brata Alberta w Rzeszowie – Bóg zapłać.
7. Ogłoszenie Gospodarza Cmentarza: W związku z wprowadzeniem nowych ksiąg cmentarza z numerami każdego grobu i miejsca do pochówku, prosimy wszystkich, którzy posiadają wykupione miejsca lub rezerwację, a nie mają przypisanego numeru ewidencji tj. kwatery, rzędu, grobu – prosimy o zgłoszenie się do na cmentarz do Kaplicy w dniach 21-26.10.2024 w godz. 15.00-17.00 celem aktualizacji danych. Niezgłoszenie się lub niepoinformowanie telefonicznie 697 976 007 spowoduję utratę rezerwacji lub wykupu miejsca. Prosimy dysponentów grobów z krzyżem bez tabliczki o uzupełnienie opisów. Nie opisane będą likwidowane. Prosimy także o opłacanie grobów starszych niż 20 lat, jeśli ktoś chce nadal to miejsce.
8. W kościele mamy świecznik ofiarny – System Świec Wotywnych. Świecę Wotywną zapalamy, ofiarując dobremu Bogu, Matce Bożej i Świętym nasze intencje: prośby, podziękowania… Płomień świecy zawsze wznosi się ku górze, a wraz z nim podążają do Boga nasze modlitwy. Zapalona świeca jest także symbolem naszej wiary i czuwania – kiedy my wychodzimy już z kościoła po modlitwie, świeca jeszcze przez długi czas pali się i przypomina o intencjach, które zanosiliśmy do Boga. Cena na świeczniku jest ceną świeczki tylko, którą zużywamy. Za ofiary dziękujemy i będą przeznaczone na wykup na własność tego świecznika w przyszłości i zakup nowych świec.