Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.30-18.00).

XVI niedziela zwykła

21.07.2024 r.

1. Dziś poświęcanie pojazdów po każdej Mszy Św. z racji Św. Krzysztofa. Wspieramy Misjonarzy w akcji „ jeden grosz za kilometr”. Dziś modlimy się za osoby starsze w Czwartym Dniu Seniorów i Osób Starszych.
2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek WSP. Św. Marii Magdaleny; we wtorek święto Św. Brygidy, Patronki Europy; w środę WSP. Św. Kingi; we czwartek święto św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa. Polecajmy w modlitwach naszego rodaka Ks. Krzysztofa Krokosza; w piątek WSP Św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do modlimy się za swoich rodziców.
3. W środę Adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza Św. W piątek przed Mszą Świętą poranną i wieczorową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. We czwartek 25 lipca wypada dzień naszej parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą codziennie przeprowadza każda parafia diecezji rzeszowskiej modląc się o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, w intencji Ojczyzny, parafii, wszystkich rodzin, o powołania do stanu duchownego i w licznych intencjach osobistych. Zapraszamy jak najliczniej na godz. 18.00 Eucharystia, Następnie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i indywidualnie; godz. 20.00 - Różaniec i Apel Jasnogórski. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w rodzinach.
5. Za dwa tygodnie ODPUST PARAFIALNY ku czci Św. Wawrzyńca naszego Patrona. Będziemy dziękować za opiekę i polecać wszystkie nasze intencję. Zapraszamy jak najliczniej do udziału Was wszystkich i czekamy na Miłych Gości. Zmiana tajemnic Różańca Św. po sumie. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak i na bankowe konto parafialne na wszystkie inwestycję robione
w Parafii.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 38 do nr 48.
7. Prosimy w tym tygodniu uporządkować cmentarz.
8. Trwają zapisy do udziału w 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Z Maryją w Kościele”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni  w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
9. Wójt Gminy Świlcza „zawiadamia, że w związku z przystąpieniem do sporządzenia Planu Ogólnego Gminy Świlcza wnioski do Planu można składać do dnia 10 września 2024 r. drogą elektroniczną, listownie lub osobiście w UG Świlcza. Szczegółowe informacje, podane zostały do publicznej wiadomości na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, w prasie oraz na tablicach ogłoszeń”.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Rogala – Dobry Jezu...