Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.30-18.00).

XXXIII niedziela zwykła

19.11.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezji rzeszowskiej po raz kolejny organizuje zbiórkę żywności i środków czystości pod nazwą „ Torba Miłosierdzia”, które zostaną wręczone potrzebującym z naszej Parafii. Można torby zabrać, napełnić i zostawić w kaplicy Matki Bożej w kościele. Dobroczyńcom dziękujemy.
2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek WSP. Św. Rafała Kalinowskiego, P; we wtorek WSP. Ofiarowania NMP; w środę WSP. Św. Cecylii, Dz. M. ; w piątek WSP Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, MM.; w środę Adoracja i Nowenna, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja nocna i przez cały dzień w środę do godz. 17.00. Starajmy się adorować i modlić za naszą Parafię, Ojczyznę, nasze Misję Parafialne, ale szczególnie wynagradzając NSPJ za grzechy własne i całego świata. Po 15 numerów z wioski co godzinę i w miarę możliwości.
4. W środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania, a w piątek KSM. Najbliższa niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla i ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W Katedrze Rzeszowskiej o godz. 12.00 doroczne uroczystości Akcji Katolickiej i KSM-u.
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 121 do nr 132.
6. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu ustaliła, że kwota składki inwestycyjnej powinna wzrosnąć do 50 zł w miarę możliwości i zamożności Parafian. Bóg zapłać wszystkim Parafianom, a szczególnie Panu Kazimierzowi Poradzie za odnowienie i odmalowanie obu Zakrystii, Kaplicy MB i wieży oraz wejścia bocznego – Bóg zapłać.
W ostatnim tygodniu został zrobiony monitoring na cmentarzu – Bóg zapłać Ks. Mateuszowi za pracę i nadzór poczynionych prac. Wszystkie te inwestycje kosztowały nas 10 tys. zł.
7. W przyszłą niedziele będzie puszka na rzecz Waldemara Długosza z Łańcuta za zgoda Ks. Bp Ordynariusza naszej Diecezji. Bóg zapłać ofiarodawcą. Organizowany jest wyjazd do Torunia na Rocznice powstania Radia „ Maryja” – informacje w gablocie. Dziękuje za życzenia i zamówione Msze Św. oraz modlitwę – Bóg zapłać.
8. Kancelaria czynna od Poniedziałku – Piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.40-18.00).