Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.30-18.00).

XXVIII niedziela zwykła

15.10.2023 r.

1.

Dziś przypada 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i XXIII Dzień Papieski. Młodzież z naszego oddziału KSM kwestuje na żywy Pomnik Św. Jana Pawła II do puszek przy drzwiach kościoła – Bóg zapłać Wam parafianie i Wam droga Młodzieży.

2.

Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek WSP. Św. Jadwigi Śląskiej, Z; we wtorek WSP. Św. Ignacego Antiocheńskiego. BM; w środę święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Odpust w Mrowli. Dzień imienin naszego Pana Organisty Łukasza – polecajmy Go w modlitwach; w piątek WSP. Św. Jana Kantego, K; w niedzielę WSP. Św. Jana Pawła II.

3.

W środę Adoracja, Różaniec, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza Św., a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W środę OAZA, w piątek KSM.

4.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny – składka na misję. Bóg zapłać za ofiary. Serdecznie zapraszamy na krótkie czuwanie o godz. 16.00 przygotowane przez nasz KSM z okazji wspomnienia Św. JP II Wielkiego i Różaniec. Na Mszach Św. liczenie ludzi chodzących do kościoła i przystępujących do Komunii Św.

5.

W piątek na nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6.

Dziękuję Panią z Rady Liturgicznej za przygotowanie dekoracji na święto wspomnienia Św. Jana Pawła Wielkiego.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 70 do nr 72.
8. Plakat taniec tradycyjny 2023Serdecznie zapraszamy na 39 Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbędzie się w dniach 21-22.10.2023 roku.
Podczas tegorocznej edycji wystąpi 19 zespołów oraz 15 par tanecznych z pięciu województw naszego kraju (podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz wielkopolskiego). Przegląd konkursowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.00 w Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie.
Koncert galowy odbędzie się w niedzielę od godziny 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Całość poprowadzi Stanisław Jaskułka.
9. W czwartek o godz. 17.30 w Domu Parafialnym spotkanie z Solar Masters.
10. Dziękujemy Panu Kazimierzowi i Grzegorzowi za prace na Plebani przy tujach – Bóg zapłać. Kawał dobrej roboty zrobili.
11. Prosimy o posprzątanie cmentarza. Dziękujemy za pomoc na rzecz Brata Alberta w Rzeszowie – Bóg zapłać.
12. Potrzebujemy zdjęć z cmentarza naszego i chodzi o te najstarsze – przygotowujemy album i historię naszego cmentarza. Zdjęcia kierować do Ks. Proboszcza.