Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.30-18.00).

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023 r.

1.

W dzisiejszą Uroczystość prosimy Ducha Świętego o potrzebne dary i owoce do dobrego, chrześcijańskiego życia dla nas i naszych najbliższych. Kończy ta uroczystość OKRES WIELKANOCNY. Polecajmy w modlitwie Ks. Neoprezbiterów, którzy dziś przeżywają swoje Prymicje. W Liturgii od jutra rozpoczynamy Okres Zwykły- kolor zielony.

2.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzony jak Święto NMP, Matki Kościoła. Będą Msze Święte: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.

W środę święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw Majowych. Adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień Dziecka.

5.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Do chorych pojedziemy w piątek rano od 8.00 – chętnych prosimy zgłaszać w Zakrystii. Przypada święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

6.

W sobotę WSP. Św. Karola Lwangi i Tow., MM. Wyjazd indywidualny z rodzicami Dzieci Komunijnych do Tarnowca. Program od godz. 10.00, a o godz. 12.00 Msza Św. w strojach komunijnych – jest to zjazd Dzieci Komunijnych. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00 Msza Św., Adoracja i procesja połączona z Różańcem.

7.

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Piknik Szkoły Podstawowej na boisku sportowym – afisz w gablocie.

8.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 273 do nr 289.

9. Procesja na Boże Ciało tym razem ruszy tzw. Stronę Kmiecą – temat ołtarzy to Eucharystia. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy poczynając od Starego Przedszkola (obecnie nocujemy) do Państwa Robak. Zapraszamy Druhów Strażaków z OSP Trzciana do zabezpieczenia i udziału. Zapraszamy także dzieci komunijne i rocznicowe w strojach.
10. Dom Parafialny jest już do użytku na różne okoliczności parafialne i nie tylko.