16.04.2017 r.

1.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja– Zmartwychwstał prawdziwie Alleluja. Niech to największe ze świąt chrześcijańskich wlewa w nasze serca paschalną radość, nadzieję i miłość Miłosierną oraz dodaje mocy do życia prawdziwie chrześcijańskiego w wierze, jedności i miłości na każdy dzień.Wszystkim naszym Parafianom i Rodakom, gościom, na całym świecie składamy te świąteczne życzenia i łączymy się we wspólnej modlitwie przy Zmartwychwstałym Chrystusie- Panu życia i śmierci.

Świąteczne życzenia przesyła dla wszystkich parafian przez nasze ręce Ks. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba oraz Senior Ks. Bp Kazimierz Górny i Ks. Biskup Pomocniczy Edward Białogłowski, Rektor Seminarium Duchownego, Dyrektor Diecezjalnego Caritas, Prezes Akcji Katolickiej i Prezes Zarządu Brata Alberta.

Msze Święte będą o godz. 6.00, 900, 1100, 1800. Składka na renowację wierzy. Bóg zapłać za ofiary i wszelkie zaangażowanie wszystkim Parafianom i miłym Gościom.

2.

Jutro (poniedziałek) drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą tylko do południa o godz. 700, 900 i 1100. Wieczorem nie będzie. Taca tradycyjnie przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i PAT w Krakowie. Bóg zapłać za ofiary.

3.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocna. Zapraszamy codziennie na godz. 1745 na Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i Mszę Świętą o godz. 1800.

4.

W środę po Mszy Świętej wieczorowej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.

Najbliższa niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkanocną. Jest to patronalne święto Caritasu. Związku z tym ulega zmianie porządek Mszy Św. i będą o godz. 700, 900, 1100, 1800 oraz 1500– w int. Caritasu, będzie Msza Święta, kiedy podczas ofiarowania Panie z Parafialnego Koła Caritas złożą jako dar ołtarza rodzinne wielkopostne skarbonki. Bardzo prosimy, aby dzieci w klasach policzyły zebrane pieniążki i złożyły je na ręce Ks. Damiana i katechetki Pani Ani. Można również przynieść skarbonki do kościoła i złożyć w koszu przy obrazie Miłosierdzia Bożego do przyszłej niedzieli. Składka na Caritas.

6.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom z dwóch grup, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 48 do nr 57a.

7.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni i pełniejszego przeżywania liturgii Wielkiego Tygodnia. A więc: Księżom pracującym w Parafii, Panią z Rady Liturgicznej, młodzieży z KSM, Służbie Liturgicznej Ołtarza, panu kościelnemu Grzegorzowi Zającowi, panu organiści Łukaszowi Adamusowi, chórowi „Cantus” z dyrygentem panem Łukaszem Adamusem i naszym niezawodnym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcianie. Wszystkim adorującym. Każdy dobry czyn wykonany na chwałę Bożą nie pozostanie bez nagrody. Bóg zapłać i radosnych Świąt wszystkim Wam życzymy. Radość dzielona z bliźnim jest tym większa, a więc pamiętajmy o ludziach samotnych, chorych. Serdeczne podziękowanie również dla Ofiarodawców kwot pieniężnych na remont wieży. Bóg zapłać. Wesołego Alleluja.
Wójt Gminy Świlcza zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich jubilatów – par małżeńskich, którzy w 1967 roku zawarli związek małżeński lub w latach wcześniejszych, a nie otrzymali medalu „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, by zgłaszali się osobiście lub telefonicznie do Urzędu Stanu Cywilnego w Świlczy w sprawie złożenia wniosku o nadanie medali.
Nr telefonu USC – 17 86 70 140

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich animatorów Bractwa i ich zastępców będzie miało miejsce w Domu Pielgrzyma w Czernej 12-14 maja 2017 r. Jest ono obowiązkowe – wynikające ze Statutu Bractwa. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej (wtorek 11.00-16.00). Koszt 140 zł.

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.