XXVIII Niedziela Zwykła
14.10.2018 r.

1. Dziś w Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski, dziękując Panu Bogu za Pontyfikat i osobę Świętego Jana Pawła II. Młodzież z parafialnego Koła KSM kwestuje datki na stypendia dla młodzieży - jest to Żywy Pomnik Jana Pawła II. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. To także druga niedziela miesiąca. Taca rodzinna przeznaczona jest na dokończenie prac przy parkingu. Bóg zapłać za ofiary. Prosimy o zadbanie w tym tygodniu o groby i uporządkowanie cmentarza. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 16.30. Następnie Msza Św. Dziś odpust w Klęczanach.
Dzisiaj liczenie ludzi w kościele. Przeżywamy 34 Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie. Na Mszy Św. o godz. 9.00 będziemy gościć zespoły. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie z Radą Parafialną na Plebani.
2. Wspomnienia liturgiczne:
   w poniedziałek WSP. Św. Teresy od Jezusa;
   we wtorek WSP. Św. Jadwigi Śląskiej;
   w środę WSP. Św. Ignacego Antiocheńskiego;
   w czwartek święto Św. Łukasza Ewangelisty – polecamy w modlitwie służbę zdrowia i naszego Pana Organistę Łukasza;
   w sobotę WSP. Św. Jana Kantego.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. Msza Św. i Adoracja.
W piątek przed Mszą Świętą poranną i wieczorem przed nabożeństwem różańcowym Koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zbiórka lektorów.
4. W przyszłą niedzielę wspieramy ofiara na tace Misję i Polskich misjonarzy. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary. O godz. 9.00 oprawę Mszy Św. poprowadzi nasza Schola ”Laudato Si”. Zapraszamy na godz.18.30 do kościoła na modlitwę przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w własnych intencjach i za naszych zmarłych, którą poprowadzi KSM i Oaza. Pójdziemy w procesji na cmentarz odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Prosimy zabrać znicze.
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 434 do nr 455.
6. Kartki na wypominki składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzem obok figury MB Fatimskiej. Bóg zapłać za ofiary i Waszą życzliwość dla nas kapłanów, a także kochanych zmarłych. Wypominki roczne zapisujemy w Zakrystii.
7. 21.10.2018 (w niedzielę) będzie sprzedawać stroiki na cmentarz Stowarzyszenie, które prowadzi Szkołę Podstawową w Błędowej Zgłobieńskiej. W miarę możliwości wesprzyjmy tę inicjatywę.