II Niedziela W. Postu
25.02.2018 r.

1. Dziś gościmy Zakon Rycerzy Kolumba i przeżywamy Niedzielę Rycerską. Mamy możliwość zapoznać się z tą jakże ważną organizacją katolików świeckich oddanych służbie Kościołowi. Dziękuje Braciom Rycerzom za przybycie i prelekcję wygłoszoną. O godz. 15.00 Gorzkie Żale, a po nich stanowa adoracja Krzyża dla mężczyzn. Następnie Msza Św. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Zbieramy też ofiary do puszek dla papieskiego Dzieła Misyjnego „ Ad Gentes” jako pomoc misyjną. Bóg zapłać za ofiary. Dziś oraz w przyszłą środę i piątek Caritas Parafialna rozprowadzać będzie jeszcze baranki wielkanocne w cenie 5 zł.
2. W środę po Mszy Św. Nowenna.
3. W czwartek 1 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po wieczornej Mszy Św. zbiórka Ministrantów i Kandydatów.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.15 Ks. Proboszcz , a od godz. 13.30 Ks. Damian i Ks. Rafał pojedziemy do chorych i starszych. W Zakrystii zgłaszamy chętnych. Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i Msza Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę zapraszamy na godz. 16.15 – będzie Różaniec i Nabożeństwo Pierwszej Soboty.
5. Najbliższą niedziele to pierwsza miesiąca – po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Stanowa adoracja Krzyża dla młodzieży. Zbierana będzie również taca na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nasza młodzież z KSM będzie rozprowadzać kartki świąteczne. Ofiary dobrowolne złożone będą przeznaczone na działalność statutową i na wyjazdy rekolekcyjne. Serdecznie dziękujemy za pomoc okazaną KSM.
W najbliższe Niedziele, tj. 4 i 11 marca, dzieci z Oazy będę rozprowadzać w kościele stroiki wielkanocne wykonane własnoręcznie. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny. Serdecznie zapraszamy Parafian do wsparcia tej akcji. Bóg zapłać.
W modlitwach polecamy Ks. Bp seniora Kazimierza Górnego z racji imienin.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 74 do nr 86.
Prosimy o posprzątanie cmentarza z rozbitych szkieł i kwiatów.
7. Wójt Gminy Świlcza informuje, że w dniach od 19 marca do dn. 20 kwietnia 2018 r. zostanie przeprowadzony nabór uzupełniający wniosków przystąpienia do projektu „Wsparcie rozwoju OZE na terenie ROF - program parasolowy”. Szczegółowe informację na stronie internetowej Gminy oraz Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.