I Niedziela W. Postu
18.02.2018 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i stanową adoracją Krzyża dla kobiet. Potem Msza Święta. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału starszych, młodzież i dzieci. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy, że przez cały Wielki Post w niedziele Mszy Świętej o godz. 17.00 już nie ma, bo jest bezpośrednio po Gorzkich Żalach ok. godz. 15.40.
W Wielkim Poście prowadzimy także intensywną pracę nad wzrostem naszej świętości, a jak podpowiada nam Chrystus w Ewangelii, bardzo w tym pomaga modlitwa, post i jałmużna. Dlatego zachęcamy do dobrowolnych wyrzeczeń i abstynencji oraz dawania jałmużny. Przy gazetach są skarbonki do wzięcia „Caritas” jako jałmużna wielkopostna dla każdej rodziny- rodzinne skarbonki, gdzie przez Wielki Post cała rodzina może oszczędzić, jako jałmużnę wielkopostną. Połowę z całości wszystkich skarbonek zostaje w parafialnym Caritasie, a połowę przeznaczona jest na Caritas Diecezjalny. Caritas Diecezjalna rozprowadzać będzie w przyszłą niedzielę wielkanocne baranki w cenie 5 zł, a co NATO to na cele parafialnego Caritas.
2. W środę po Mszy Świętej wieczorowej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta. Rano przed Mszą Świętą i wieczorem przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W trzecią niedzielę na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój świąteczny kościoła na Triduum Paschalne. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach Msza Święta i stanowa adoracja Krzyża dla mężczyzn.
Także w najbliższą niedzielę w całym Kościele Powszechnym i u nas także, organizowana jest zbiórka do puszek w ramach pomocy Dziełu „Ad Gentes”.
Z ofiar zebranych z tej okazji realizuje się wiele projektów w krajach misyjnych, a tysiące dzieci otrzymują dostęp do edukacji.
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 70 do nr 72.
6. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w Trzcianie, Dąbrowej, Błędowej Zgł. w dn. 19-23 luty 2018 r. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe o ochronie przeciwpożarowej budynków.