I Niedziela Adwentu
03.12.2017 r.

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny okresem Adwentu, który „jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana”. Z tej racji zachęcamy do gorliwszej modlitwy, pobożności, trzeźwości i czynienia dobrych uczynków. Caritas parafialna rozmieściła w punktach sprzedaży całej wsi pudła, do których spełniając uczynki miłosierdzia, będziecie mogli coś dla bliźnich w potrzebie ofiarować na zbliżające się święta. Bóg zapłać właścicielom sklepów, że przyjęli te pudła i prosimy o godną opiekę nad nimi.
Jak każdego Adwentu rusza przez Polskę akcja charytatywna „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” w formie zakupu świec na stół wigilijny. W naszym kościele są rozprowadzane w tą i przyszłą niedzielę przez Caritas Parafialny. Świece duże są po 12 zł, a małe po 5 zł. Każda nadwyżka jest to pomoc dla naszego Caritasu Parafialnego. Dziś młodzież z KSM po Mszach Św. do południa przy wyjściu z kościoła rozprowadzają kartki z życzeniami świątecznymi. Złożone dobrowolne ofiary na ten cel zostaną przekazane jako pomoc przedświąteczna dla ludzi potrzebujących. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję miłosierdzia. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne – Bóg zapłać.
2. Od jutra rano o godz. 7.00 odprawiać będziemy Roraty. Wieczorem Msza św. o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w Roratach szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną i Was wszystkich Parafian. Dzieci przynoszą ANIOŁKI PAPIEROWE Z POSTANOWIENIAMI Adwentowymi, które będą zdobić choinkę „Mój dar dla Jezusa”.
3. W środę Nowenna a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek. Nasi Strażacy w sobotę i niedzielę odwiedzą Was Parafianie z kalendarzem i życzeniami oraz w przyszły weekend.
5. W przyszły piątek (08.12.2017) wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny- nasz odpust parafialny. Mszę Św. o godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia odpustu wraz z poświęceniem medalików dla dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej.
6.
W przyszłą niedzielę składka na potrzeby inwestycyjne parafii- Bóg zapłać. Będziemy gościć Siostrę Barbarę Rejczyk, świecką misjonarkę, która podzieli się świadectwem z umieralni w Kalkucie oraz powie o sytuacji i potrzebach koloni trędowatych w Ramgar w Indiach. Po Mszy Św. będzie zbierać ofiary na ten cel.
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 386 do nr 399.
8. Zapraszamy do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 - wykłady, 13.35 - przerwa obiadowa, 14.30 - debata panelowa, podsumowanie kongresu. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału, zwłaszcza członków grup.
9. W II niedzielę Adwentu, 10 grudnia br. obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie.

Z czasem adwentu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zwyczajem naszych ojców, składamy Wam życzenia, których symbolem są opłatki. Pójdzie do Was z nimi nasz organista Pan Łukasz Adamus. Z tej okazji wierni zawsze składali ofiary na rzecz utrzymania swojego Organisty. Wierzymy, że i w tym roku będzie tak samo, dlatego prosimy o gościnne i życzliwe przyjęcie pana Łukasza. Bóg zapłać za składane ofiary. W tym roku pan Organista pójdzie z opłatkami:

OPŁATKI 2017 r.

Kolonia Wschodnia

grudnia (Piątek
od godz. 9:00

Nowa droga i domy koło Kościoła