XXX Niedziela Zwykła
29.10.2017 r.

1. Dziś umowna Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła – modlimy się za budowniczych, fundatorów i dobroczyńców tej naszej trzciańskiej świątyni. Wszystkim zaangażowanym w renowację tej świątyni i tworzących tę „Żywą Świątynie” składamy serdeczne Bóg Zapłać.
2. We wtorek zakończenie tegorocznych nabożeństw różańcowych. Zapraszamy jak najliczniej na Nabożeństwo Różańcowe. Prosimy przynieść wklejanki przez dzieci – będą nagrody.
3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze Święte bez zmian jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 1400 Msza Święta na cmentarzu za zmarłych i żałobna procesja. Po procesji poświęcenie nowych nagrobków i pomników. Prosimy podchodzić do kapłanów i wskazać miejsce. Mszy Świętej o godz. 17.00 już nie będzie. Taca ze Mszy Świętej na cmentarzu przeznaczona będzie na prace wykonywane na tym świętym miejscu. 1 Listopada do południa nasza młodzież z KSM-u będzie przy bramach cmentarza kwestować na rzecz własnej działalności, a panie z Caritasu będą kwestować do puszek w kościele na rzecz Schroniska Brata Alberta w Rzeszowie. Bardzo prosimy o życzliwe potraktowanie tej akcji naszej młodzieży i Caritasu. Przestrzegamy przy tej okazji, że nikt oprócz naszej młodzieży i Fundacji Brata Alberta z Rzeszowa nie otrzymał zgody na żadne kwestowanie na cmentarzu. Nie dawajmy się nabierać, gdyby pojawili się jacyś obcy.
4. Od czwartku przez cały miesiąc listopad modlimy się za dusze naszych zmarłych poprzez udział w Eucharystii, przyjmowanie Komunii Świętej, wypominki i zyskiwanie odpustów. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy. Warunki to, po pierwsze: nawiedzenie kościoła, kaplicy, albo cmentarza, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Po drugie: wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego i przyjęcie w danym dniu Komunii Świętej. Dlatego codziennie będziemy spowiadać pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorową. Przez cały listopad zapraszamy codziennie na Mszę Świętą poranną, a na wieczornej będą modlitwy wypominkowe. Za dusze polecane w wypominkach każdej niedzieli listopada jest odprawiana Msza święta w koncelebrze o godz. 1100. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
5. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza Święta rano o godz. 7.00, 9.00, z modlitwami wypominkowymi, a wieczorem o godz.17.00 . Kartki z wypominkami prosimy składać do skrzynki przy Obrazie Miłosierdzia. Spotkanie Caritasu w drugą środę listopada na Plebani.
6. Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek, Pierwsza Sobota miesiąca- WSP. Św. Karola Boromeusza. W piątek od godz. 8.15 pojedziemy po Chorych. . Chętnych prosimy zgłaszać w Zakrystii. W sobotę o godz. 16.30 Różaniec, a po Mszy Św. spotkanie formacyjne dla Rodziny Szkaplerznej.
7. Najbliższa niedziela to pierwsza miesiąca. Po sumie Zmiana tajemnic różańcowych. Taca ze Mszy Świętych przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Będziemy gościć Seminarium Duchowne z Rzeszowa – Ks. Prefekta i Alumnów. Po Mszy Św. o godz. 9.00 – spotkanie z KSM i Oazą, a po sumie z ministrantami i młodzieżą.
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 334do nr 340.
9. Starajmy się nieść konkretną pomoc naszym kochanym zmarłym: przez zyskiwanie odpustów, przyjmowanie Komunii Św., wypominki miesięczne i roczne, naszą modlitwę. Zapraszamy codziennie wieczorem na modlitwy wypominkowe.
10. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i przeżycie historycznego wydarzenia Wprowadzenia Relikwii Św. Jana Pawła II. Niech Jego obecność wśród nas zachęca nas do świętości i niech będzie naszym orędownikiem przed Bogiem. Św. Janie Pawle II – módl się za nami.

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.