XXIX Niedziela Zwykła
22.10.2017 r.

1. Dziś wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny – składka na misję. Bóg zapłać za ofiary. Przez cały tydzień modlimy się za naszych Polskich Misjonarzy. Zapraszamy serdecznie na modlitwę różańcową i przygotowanie do wprowadzenia Relikwii Św. Jana Pawła II. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na modlitwy w intencji naszych zmarłych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Prosimy przynieść znicze. Jak pogoda pozwoli pójdziemy w procesji na cmentarz.
2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę wypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Odpust w Świlczy.
3. Od środy będziemy przeżywać Triduum przed tak wielkim wydarzeniem dla naszej społeczności parafialnej przed wprowadzeniem Relikwii Św. Jana Pawła II. Zapraszamy przez te trzy dni na wieczorne Msze Św. W sobotę główna uroczystość. O godz.16.00 program słowno-muzyczny przygotowany przez KSM, a po nim ok. godz. 16.20 Nabożeństwo Różańcowe i o godz. 17.00 Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem JE Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego. Po Mszy Św. ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II. Będzie można również wesprzeć Seminarium przez zakup książek o Św. Janie Pawle II. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej wspólnoty parafialnej.
4. W przyszłą niedzielę umowna Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła – modlimy się za budowniczych, fundatorów i dobroczyńców tej naszej trzciańskiej świątyni.
5. Kartki z wypominkami prosimy składać do skrzynki przy Figurze MB Fatimskiej. W zakrystii Ks. Damian, czyli nasz Senior przyjmuje na wypominki roczne.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 329 do nr 333.
7. Zakład Usług Kominiarskich w dniach 23-28.10.2017 będzie czyścił i sprawdzał przewody kominowe w sołectwie Trzciana. Można u sołtysa zapisać się na bezpłatne szkolenia komputerowe (szczegóły na plakacie).
8. Można u sołtysa zapisać się na bezpłatne szkolenia komputerowe (szczegóły na plakacie).
9. W czwartek 26.10.2017 będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych i opon.

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.