XXIV Niedziela Zwykła
17.09.2017 r.

1. Dziś zbierane są ofiary w kopertach na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać za składane ofiary i posługę Radnych Parafialnych. Dzisiejsza puszka na Radio VIA. Gościmy dziś w naszej wspólnocie Siostrę Esterę i wspieramy Ją i Misję – Bóg zapłać.
2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży – zapraszamy młodzież, dzieci i nauczycieli na uroczystą Mszę Św. wieczorem;
w środę WSP. Św. Męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy;
w czwartek święto Św. Mateusza Ap. i E.;
w sobotę WSP Św. PIO.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek w Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszami Św.
4. W poniedziałek (18.09.2017) po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej będzie spotkanie młodzieży do bierzmowania z obecnej klasy VII SPO i klasy II Gimnazjum. Młodzież ta zgodnie z postanowieniem Ks. Biskupa będzie się przygotowywać do bierzmowania 2 lata i przyjmnie ten sakrament w 2019 roku. We wtorek 19.09.2017 po wieczornej Mszy Św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych na Plebani. Spotkanie Oazy będzie w każdy piątek. Oaza rozpoczyna się Mszą Św. wieczorną i później spotkanie na Plebani. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
5. Niedziela 24 września jest dniem modlitw o trzeźwość narodu. W przyszłą niedzielę  w każdej parafii naszej Diecezji będą zbierane podpisów w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Przypominamy wiernym, że do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL.
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 273 do nr 281.
7. Trwa nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego w Rzeszowie. W gablocie znajduje się plakat o Rekolekcjach Rodziny Szkaplerznej.
8. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej serdecznie dziękują za wieloletnią pomoc w organizacji płodów rolnych i prosi o dary płodów rolnych dnia 12.10.2017 ( czwartek) od godz. 9.00. Jak zwykle gromadzimy płody przy drodze lub od domu przy umówieniu się telefonicznym 665019273. Plakat na stronie internetowej i w gablocie na zewnątrz.
9. Sołtys zwołuje Zebranie Wiejskie w niedzielę po sumie godz. 12.15 dn. 24.09.2017 w GCK w Trzcianie.

ZAPROSZENIA I OGŁOSZENIA

●  Pobliskie wspólnoty i Bractwa zapraszamy do Czernej na czuwanie modlitewne w pierwsze soboty miesiąca. Informacje są podane na stronie internetowej klasztoru i sanktuarium oraz na stronach karmelitańskich profili na FB.